دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثبت ۲۸ اختراع ایران در دفتر ثبت آمریکا

danesheroz1 فروردین ۷, ۱۳۹۳ ۰
ثبت ۲۸ اختراع ایران در دفتر ثبت آمریکا

دانش روز: ۲۸ اختراع از پژوهشگران ایرانی در دفتر ثبت آمریکا و یک اختراع ایرانی در دفتر اروپا به ثبت رسیده است

به گزارش دانش روز، جعفر مهراد رئیس مرکز منطقه‌ای علوم و فناوری Isc  گفت: ثبت اختراعات و اکتشافات یکی دیگر از شاخص‌های توسعه علمی کشور‌ها به شمار‌ می‌آید چنانچه برای ثبت اختراعات و اکتشافات در ایران سازمان‌های مختلفی ورود پیدا کرده و آمارهای مختلفی را ارائه می‌دهند. 
چنانچه بر اساس قانون، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این زمینه مسئولیت دارد گرچه از نظر زمانی مسئولیت این سازمان به سر رسیده‌ است و مجلس شورای اسلامی در صدد تعیین جایگزین برای این موضوع با اهمیت است.
2131770_683
وی افزود: به دلیل حضور سازمان‌های مختلف می‌توان از نظر آمار به رقم‌های متفاوتی دسترسی پیدا کرده اما ثبت اختراعات و اکتشافات در خارج از کشور از نظر کیفیت و محتوا از یک طرف و دقت در ارائه آمار از طرف دیگر قابل اتکا است.
مهراد درباره ثبت اختراعات به نام ایران در قاره‌های آمریکا و اروپا اظهار داشت: براین اساس در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲۸ اختراع در دفتر ثبت اختراعات آمریکا و یک اختراع در دفتر ثبت اختراعات اروپا به نام ایران به ثبت رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: مقایسه اختراعات ثبت شده در خارج از کشور با کشورهای دیگر چندان رضایت بخش نیست و این موضوعی است که باید در این زمینه سرمایه گذاری کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۵
کد خبر : 101485
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »