شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نیمه دوم دی ماه:

ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه

danesheroz دی ۹, ۱۳۹۱ ۰

ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون در ۱۰ هزار کد رشته در نیمه دوم دی ماه آغاز می شود البته پذیرش بر اساس تعداد متقاضیان متفاوت خواهد بود.  دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو پذیرش دانشجو در یک سوم کد رشته محل ها که [&hellip

ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون در ۱۰ هزار کد رشته در نیمه دوم دی ماه آغاز می شود البته پذیرش بر اساس تعداد متقاضیان متفاوت خواهد بود.
 دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو پذیرش دانشجو در یک سوم کد رشته محل ها که به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد در سال ۲ بار انجام خواهد شد.

وی گفت: ثبت نام برای ورودی مهر ماه در نیمه دوم مرداد و برای ورودی نیم سال دوم در نیمه دوم دی ماه صورت می گیرد.آن دسته ازکد رشته هایی که مربوط به “دانشگاه آزاد” می شود از سوی سایت مرکز آزمون اعلام می شود و کد رشته های مربوط به “دانشگاه پیام نور” و غیر انتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

پذیرش در کد رشته محل های بدون آزمون  بر اساس متقاضیان در هر شهری متفاوت است.

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه افزود: ممکن است یک رشته محلی در یک شهری بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون صورت گیرد و این به دلیل استقبال کم از سوی این کد رشته است اما همین کد رشته در یک شهر دیگر به دلیل اینکه جزء رشته های پر طرفدار است از طریق آزمون صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: فهرست معرفی شدگان نهایی در این کد رشته های بدون آزمون در دانشگاه آزاد از سوی سازمان مرکزی و در کد رشته های غیرانتفاعی و پیام نور از سوی سازمان سنجش به موسسات آموزش عالی معرفی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۷
کد خبر : 2157
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »