پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثبت رکورد جدید برای مطالعات تابستانی در بریتانیا

danesheroz1 آذر ۳, ۱۳۹۲ ۰
ثبت رکورد جدید برای مطالعات تابستانی در بریتانیا

دانش روز: شمار بچه مدرسه‌ هایی که در برنامه مطالعه تابستانی بریتانیا در سال ۲۰۱۳ شرکت کردند، با رشدی ۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ روبه رو شد

 به گزارش دانش روز، کمپین گسترش طرح مطالعه تابستانی در میان بچه‌های بریتانیایی که امسال با موضوع «خانه غیرعادی» تشکیل شده بود، موفق شد تا در تابستان سال ۲۰۱۳ با رشدی ۹ درصدی، بیش از ۸۱۰ هزار کودک را وارد این طرح کند.

بر مبنای این طرح کودکانی که وارد این پروژه شدند هر یک ۶ کتاب را در طول تابستان در کتابخانه محلی خود مطالعه کردند.

در بریتانیا بیش از ۷۷۷ هزار کودک سن ۴ تا ۱۱ ساله در این طرح شرکت کردند. ۶۷۰۰ کودک زیر چهار سال نیز از این طرح استقبال کردند. در سطح بین‌المللی بیش از ۲۵ هزار نفر و در ایرلند نیز بیش از ۱۳ هزار نفر به این پروژه تابستانی پیوستند.

به گفته آن سارانگ مدیر این پروژه عوامل زیادی موجب موفقیت این پروژه تابستانی شد. وی گفت حضور کریس ریدل تصویرگر محبوب کتاب کودکان یکی از عوامل موفقیت این برنامه بود.

علاوه بر این هشت نویسنده مطرح از این پروژه حمایت و با آن همکاری کردند که چارلی هیگسون، فراتنک کاترل بویس و مالوری بلکمن ملک الشعرای کودکان از جمله آنها بودند.

استفاده از امکانات آنلاین یکی دیگر از عواملی بود که به موفقیت این طرح کمک کرد. به گفته آژانسی که مسئولیت وب سایت این کمپین را برعهده داشت، این سایت امسال ۳۹ درصد افزایش مراجعه کننده را ثبت کرد.

لین تیلور مدیر این برنامه نیز گفت علاوه بر این امکانی فراهم شد تا کودکانی که سال های پیش در این طرح شرکت کرده بودند نظرات خودشان را در این سایت در اختیار کودکان دیگر بگذارند و با شرکت ۵۵ هزار نفر، این بخش از طرح نیز با موفقیت جلو رفت.

در این سایت برخی از کتاب های شناخته شده کودک نیز برای کودکان به صورت رایگان در دسترس قرار گرفت که کتاب «آقای فوکس شگفت انگیز» نوشته رولد دال از جمله آنها بود و پسرها بیشترین استقبال را از این کتاب کردند. دخترها نیز بیشتر از کتاب «سرزنش ها» استقبال کردند.

تریشیا آدامز مدیر انجمن کتابخانه های مدراس نیز با تحسین این طرح گفت این پروژه تاثیر حیرت انگیزی بر تبلیغ لذت بردن از کتابخوانی در مدرسه ها داشت.

۴۴ درصد شرکت کنندگان در برنامه کتابخوانی تابستانی را پسرها تشکیل داده بودند. این در حالی است که آمار قبلی نشان می‌داد از هر چهار پسر بچه مدرسه‌ای تنها یک نفر خارج از مدرسه کتاب می‌خواند.

این کمپین از حالا برای سال آینده موضوع «هزارتوی اسطوره‌ای» را انتخاب کرده و قصد دارد کتابخوانی کودکان را بر زمینه اسطوره ها و افسانه ها متمرکز کند و سارا مک اینتایر را به عنوان تصویرگر این طرح همراه خود داشته باشد.

منبع:مهر

یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
کد خبر : 75699
بازدیدها: 491

پاسخی بگذارید »