سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثبت‌نام ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس

danesheroz تیر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
ثبت‌نام ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس

دانش روز : وزیر آموزش و پرورش از ثبت‌نام ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: آن دسته از دانش‌آموزانی که هنوز ثبت‌نام نشده‌اند، تا پایان تیرماه در مدارس ثبت‌نام خواهند شد

به گزارش دانش روز ، حمیدرضا حاجی‌بابایی در سومین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، با بیان اینکه ۷۰۰ کار برای زیرساخت‌های تحول بنیادین انجام شده است گفت: ۱۷۰ مورد از این برنامه‌ها برای نخستین بار است که اجرا می‌شود.

وی افزود: آموزش و پرورش متفاوت از سایر وزراتخانه‌ها ست و فعالیت‌هایی که امروز در این وزارتخانه‌ها انجام می‌شود به سرعت خود را نشان می‌دهد، اما اقداماتی که در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد در آینده و شاید یک یا چند دهه بعد خود را نشان خواهد داد.
حاجی‌بابایی با تاکید براینکه فعالیت‌های آموزش و پرورش را با دو ویژگی اسلامی و ایرانی‌بودن انجام داده‌ایم، ابراز امیدواری کرد: سال‌های آینده قدم‌های مؤثر تعلیم و تربیت نتیجه دهد، چرا که در محور معلم، دانش‌آموز، کتاب و مدرسه‌سازی کارهای مهم و تعیین کننده انجام شده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از اقداماتی که در زمینه قوانین انجام شد، ساماندهی و آسیب‌شناسی از منابع مالی و اعتبارات آموزش و پرورش بود و علی‌رغم اینکه سال گذشته سخت‌ترین سال برای آموزش و پرورش از نظر اعتبارات بود، اما آموزش و پرورش در این شرایط حتی سخنی در مورد این نوع وضعیت اقتصادی‌اش بیان نکرد.
حاجی بابایی با اشاره به ایجاد هشت ردیف در بودجه امسال خاطرنشان کرد: درگذشته نوع کاری که در آموزش و پرورش انجام می‌شد شفافیت مالی نداشت البته الان هم کامل نشده است، به عنوان مثال هیچ‌گاه برای اردوگاه‌های دانش‌آموزی ردیفی نداشتیم.
وی افزود: تا به امروز ردیفی تحت عنوان سرانه دانش‌آموزی در بودجه نداشتیم و اولین بار است که اعلام شد ردیفی برای سرانه، ورزش دانش‌آموزی، قرآن، گرمایش و سرمایش پیش‌بینی شود.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درگذشته اعتبارات آموزش و پرورش به صورت مجموعه‌ای و بسته‌ای ارائه می‌شد و این وزارتخانه باید ابتدا حقوق فرهنگیان را پرداخت می‌کرد اظهارکرد: اگر درباره حقوق کم می‌آمد باید موارد دیگر را تعطیل می‌کردیم و حقوق پرداخت می‌شد.
وی گفت: یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش که مجلس نیز به آن وارد می‌شد، بحث نیروی انسانی بود و آموزش و پرورش در بحث نیروی‌انسانی به دلیل گوناگونی نیروها به شدت با مشکل مواجه بود، ضمن آن که این نیروها نه در جذب و نه در جایگاه پس از بکارگیری ساماندهی نداشتند.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام شده‌اند، اظهارکرد: آن دسته از دانش‌آموزانی که هنوز ثبت‌نام نشده‌اند، تا پایان تیرماه در مدارس ثبت‌نام خواهند شد.
وی ادامه‌داد: در گذشته ثبت‌نام دانش‌آموزان از شهریورماه در مدارس آغاز می‌شد و تا مهرماه و گاهی آبان هم به طول می‌انجامید، اما اکنون ثبت‌نام، ساماندهی و نقل و انتقال معلمان در تیرماه انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساماندهی فضاهای آموزشی، خاطرنشان کرد: تعداد مدارس یک نوبته کشور از حدود ۶۰ درصد به ۹۰ درصد رسیده و در تلاش هستیم تا با استفاده بهینه از فضای آموزشی و مهندسی نیروی انسانی به سمتی برویم تا تحول در آموزش و پرورش را به خوبی اجرا کنیم .

 

 

منبع: ایسنا

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳
کد خبر : 35818
بازدیدها: 398

پاسخی بگذارید »