شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثبت‌نام ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و فرهنگی در طرح نور

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
ثبت‌نام ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و فرهنگی در طرح نور

مدیرکل نماز ، قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز و فرهنگی در طرح نور خبر داد

محمد بنیادی با بیان اجرای موفقیت آمیز طرح نور( طرح ملی حفظ قرآن کریم ) در سراسر کشور اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش تنها وزارتخانه ای است که فعالیت های قرآنی هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی در سطح بالایی قرار دارد.

وی ادامه داد: طرح نور از جمله طرح های موفق در آموزش و پرورش است که طبق آخرین آمارهای موجود تاکنون سه میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز و فرهنگی در این طرح از طریق سایت ثبت نام کرده اند.

مدیرکل نماز، قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در راستای طرح نور، یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی موفق به حفظ یک جزء از قرآن شده اند. همچنین قرار است ۷۰۰ هزار لوح تقدیر به برگزیدگان قرآنی از سوی دکتر حاجی بابایی اهدا شود.

بنیادی افزود: با هدف‌گذاری مباحث کمی و کیفی در جلسه با اساتید و صاحب‌نظران امور قرآنی و با توجه به میزان محفوظات دانش‌آموزان در نظام آموزشی ۳-۳-۶، به دنبال آن هستیم تا تحلیل و عمل به آیات الهی، ضرب‌المثل‌ها و مفاهیم قر‌آنی وارد منابع و محتوای کتب درسی شود.

وی خاطرنشان ساخت: بحث استفاده از پتانسیل معلمان قرآنی در خارج از مدرسه در قالب طرح قرآن در منازل بحث فعالی است که هیچ گاه منقطع نشده است و کماکان در تمامی استان ها در حال اجرا است .

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۰
کد خبر : 16663
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »