دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثبت‌نام قریب به ۶ میلیون دانش آموز در سراسر کشور

danesheroz2 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
ثبت‌نام قریب به ۶ میلیون دانش آموز در سراسر کشور

دانش روز: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه نام نویسی تعداد ۵ میلیون ۷۰۸ هزار و ۴۱۰ نفر تا تاریخ ۳ تیرماه ثبت نام شده اند

به گزارش دانش روز، قاسم مستقیم  با بیان این مطلب که ۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۶۵۱ نفر تاکنون در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه نام نویسی ۴۶۱ هزار و ۴۷ نفر در مقطع ابتدایی، ۵۶۰ هزار و ۳۷۲ نفر در متوسطه اول و ۶۱۸ هزار و ۴۷ نفر در متوسطه دوم ثبت نام کرده اند.

وی از ۲۳۰ مورد عدم رعایت دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان خبر داد و افزود: ۸۰۰ نفر به عنوان دبیران ستاد نظارت بر ثبت نام کشور در حال نظارت بر اجرای درست دستور العمل ثبت نام دانش آموزان در سراسر کشور هستند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه والدین دانش آموزان هنگام ثبت نام فقط باید حق بیمه پرداخت کنند، اظهار کرد: در مدارس ابتدایی و هنرستانها علاوه بر پول بیمه هزینه کتاب را نیز باید پرداخت کنند.

مستقیم درخصوص گرفتن هزینه هوشمند سازی مدارس توسط مدیران گفت: اگر در طول سال تحصیلی انجمن اولیاء کمک های داوطلبانه به مدرسه را مصوب کرده باشد، والدین می توانند به مدارس به صورت داوطلبانه کمک کنند اما هیچ کس حق گرفتن وجه در هنگام ثبت نام را ندارد.

وی با تاکید بر این که مهلت ثبت نام تا ۱۵ تیرماه است، افزود: تا نیمه تیرماه کار ثبت نام ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر انجام می شود.

مستتقیم دامه داد: از مهمترین برنامه های سفر یه استان خراسان جنوبی تقویت آموزش فنی و حرفه ای، نظارت بر ثبت نام، هوشمند سازی مدارس و ساماندهی نیروی انسانی ( تبدیل وضعیت ) و فضای آموزشی است.

منبع: پانا

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
کد خبر : 32001
بازدیدها: 188

پاسخی بگذارید »