جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

danesheroz1 تیر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

دانش روز: مجله «ورلدساکر» در تازه‌ترین نظرسنجی خود تیم منتخب تمامی ادوار فوتبال جهان را معرفی کرده است

به گزارش دانش روز، مجله ورلد ساکر، تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار را به انتخاب روزنامه‌نگاران، مربیان و بازیکنان پیشین فوتبال معرفی کرد. در این تیم اثری از کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی رئال مادرید نیست در عوض نام لیونل مسی، سوپراستار تیم فوتبال بارسلونا در کنار بزرگانی همچون دیه‌گو مارادونا و پله به چشم می‌خورد.

رای‌دهندگان در این نظرسنجی باید تیم مورد نظز خود را با سیستم ۲-۴-۴ معرفی می‌کردند. به غیر از رونالدو نام بازیکنان بزرگی همچون تیری آنری، اوزبیو و جورج بست هم در این فهرست به چشم نمی‌خورند.

لو یاشین- شوروی (دروازه‌بان)

یاشین تنها دروازه‌بانی است که موفق به دریافت عنوان توپ طلا شده است. یاشین در تیم دینامو مسکو روسیه چهره شد ولی در تیم ملی شوروی شهرتی جهانی پیدا کرد. به وی لقب عنکبوت سیاه را داده‌اند. این دروازه بان در ۲۲ فصلی که بازی کرد بیش از ۱۵۰ ضربه پنالتی را مهار کرد و در بیش از ۲۷۰ بازی دروازه خود را بسته نگه داشت

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار.

کافو- برزیل (مدافع)

کافو را باید یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال برزیل دانست. او با ۱۴۲ بازی رکورد بیشترین بازی ملی را در برزیل دارد. این مدافع در سال‌های ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ با برزیل به قهرمانی جام‌جهانی رسید و در سال ۲۰۰۷ با میلان لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار.

بابی مور- انگلیس (مدافع)

تنها کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلیس که موفق به بالای سر بردن جام قهرمانی جام جهانی شد بابی مور بود. پله، مهاجم افسانه‌ای برزیل او را به عنوان مستحکم‌‌ترین مدافعی معرفی کرده که در مقابلش بازی کرده است. فرانتس بکن‌بائر، اسطوره فوتبال آلمان نیز او را بهترین مدافع تاریخ فوتبال می‌داند.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار


فرانتس بکن‌باوئر- آلمان (مدافع)

بکن‌باوئر که به او لقب قیصر داده‌اند را در دنیا به عنوان سرشناس‌ترین فوتبالیست آلمانی می‌شناسند. او تنها کسی است که موفق به قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی هم به عنوان بازیکن هم به عنوان سرمربی (۱۹۷۴ و ۱۹۹۰) شده است. بکن‌باوئر متخصص پست سوئیپر بود و خود او بود که چنین پستی را ابداع کرد.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

پائولو مالدینی- ایتالیا (مدافع)

پائولو مالدینی بیش از ۹۰۰ بازی با پیراهن میلان انجام داد و موفق شد همراه این تیم ۲۶ جام قهرمانی به دست آورد. او با روسونری‌ها ۵ عنوان اروپایی و ۷ عنوان قهرمانی سری A ایتالیا را تجربه کرد. مالدینی پس از ۱۲۶ بازی ملی بازنشستگی خود را از تیم ملی فوتبال ایتالیا اعلام کرد. در سال ۲۰۰۷ سرالکس فرگوسن از مالدینی به عنوان بازیکن موردعلاقه‌اش یاد کرد.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

آلفرد دی‌استفانو- آرژانتین (هافبک)

دی‌استفانو تاثیر بسزایی در درخشش تیم دهه ۱۹۵۰ رئال مادرید داشت. او ۳۰۷ گل برای این تیم اسپانیایی به ثمر رساند و بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ پنج عنوان قهرمانی اروپا را با این تیم تجربه کرد. از دی‌استفانو در تاریخ فوتبال به عنوان مهاجمی کامل یاد می‌شود. خودش می‌گفت ما همه فوتبالیستیم و باید قادر باشیم در هر ۱۱ پست زمین بازی کنیم.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

یوهان کرایف- هلند (هافبک)

کرایف برنده ۳ توپ طلا در سال‌های ۱۹۷۱، ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ یکی از بهترین هافبک‌های دوران خودش بود. او با بارسلونا و آژاکس عناوین قهرمانی زیادی را به دست آورد ولی هیچگاه موفق نشد با تیم ملی هلند در جام جهانی یا جام ملت‌های اروپا به قهرمانی برسد.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

زین‌الدین زیدان- فرانسه (هافبک)

زیدان، هافبکی قدرتمند و باتکنیکی بود که در زمان بازیگری‌اش با رئال‌‌مادرید و یوونتوس به عناوین قهرمانی رسید. گلی که وی در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۲ با ضربه سرضرب وارد دروازه بایرلورکوزن کرد کهکشانی‌ها را بار دیگر بر قله اروپا نشاند. زیدان همچنین در قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام‌حهانی ۱۹۹۸ و یورو ۲۰۰۰ نقش بسزایی داشت.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

دیه‌گو مارادونا- آرژانتین (هافبک)

مارادونا به خاطر تکنیک و قدرت جسمانی‌ بالایش زمانی که پا به توپ می‌شد غیرقابل کنترل بود. گلی که او با دست در جام‌جهانی ۱۹۸۶ به انگلستان زد جنجال بسیاری به پا کرد. مارادونا در تیم‌های ناپولی و بارسلونا نیز بازی کرد ولی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش در سال ۱۹۹۱ به مدت ۱۵ ماه از حضور در میادین فوتبال محروم شد. در جام‌جهانی ۱۹۹۴ آمریکا مجددا تست دوپینگ وی مثبت اعلام شد و نتوانست در آن تورنمنت حضور یابد.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

پله- برزیل (مهاجم)

اگر قرار باشد نام بهترین بازیکن دنیا که در موفقیت‌های تیم ملی کشورش سهم بسیاری داشته را انتخاب کنیم نمی‌توان به سادگی از کنار نام پله گذشت. او که به مدت ۸ سال در تیم سانتوس برزیل توپ زد ۶۱۹ بار دروازه حریفان را گشود. برزیل با درخشش پله موفق شد جام‌های جهانی ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ را تصاحب کند. سربابی چارلتون، اسطوره فوتبال انگلیس می‌گوید: فوتبال برای این بازیکن جادویی اختراع شده بود.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار

لیونل مسی- آرژانتین (مهاجم)

لیونل مسی، سوپراستار تیم بارسلونا در سن ۲۶ سالگی تمامی رکوردهایی را که می‌توانسته، زده است. او با بارسلونا ۶ عنوان قهرمانی لالیگا و ۳ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. این مهاجم ۲۶ ساله در حالی که ۲۴ سال داشت موفق شد برای سومین سال متوالی توپ طلا فیفا را از آن خود کند.

مسی در سال ۲۰۱۲ با ۹۱ گلی که به ثمر رساند رکورد گل‌های زده گرد مولر آلمانی در طول یک فصل را شکست. او با ۳۴ گلی که در تیم ملی آرژانتین به ثمر رساند رکورد دیه‌گو مارادونا را هم زد و حالا در پی کسب قهرمانی در جام‌جهانی، تنها جامی که دور از دسترس مانده، است.

تیم منتخب فوتبال جهان در تمامی ادوار
منبع:دی پرس

 

پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۲
کد خبر : 34639
بازدیدها: 290

پاسخی بگذارید »