جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

باكسب 8 نشان طلا، 12 نقره و 3 برنز:

تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی ریاضی افتخار آفرید

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی ریاضی افتخار آفرید

به گزارش دانش روز، ساعی دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: دانش آموزان المپیادهای علمی کشور که امسال در قالب رشته های کامپیوتر، فیزیک، زیست شناسی ، شیمی، ریاضی و نجوم و اختر فیزیک در مسابقات جهانی حضور یافته بودند، باشرکت در آزمون های مربوطه و اعلام نتیجه مهرتأیید دیگری بر نام ماندگار ایران [&hellip

به گزارش دانش روز، ساعی دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: دانش آموزان المپیادهای علمی کشور که امسال در قالب رشته های کامپیوتر، فیزیک، زیست شناسی ، شیمی، ریاضی و نجوم و اختر فیزیک در مسابقات جهانی حضور یافته بودند، باشرکت در آزمون های مربوطه و اعلام نتیجه مهرتأیید دیگری بر نام ماندگار ایران اسلامی در عرصه علمی جهان زدند.

این گزارش می افزاید: دراین سری از مسابقات ، تیم ملی المپیاد کامپیوتر حائز رتبه ششم، تیم ملی المپیاد زیست شناسی حائز رتبه چهارم شد و تیم ملی المپیاد فیزیک و شیمی نیز موفق شدند رتبه هفتم جهان را از آن خودکنند.

براساس این گزارش ، در مقایسه سه سال آخر برگزاری مسابقات المپیادهای علمی، دانش آموزان ایرانی در سال ۸۹ موفق به کسب ۳۱ مدال جهانی و ۲ دیپلم افتخارشامل: ۳طلا، ۱۷ نقره، و۱۱ برنز در سال ۹۰، ۳۳ مدال جهانی با ترکیب ۵ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۹ برنز و سال ۹۱ نیز ۳۳ مدال جهانی ، شامل ۷ نشان طلا، ۱۴ نقره و ۱۲ برنز در رشته های ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، شیمی، زیست و نجوم شدند.

این گزارش می افزاید: از سال ۶۶ که اولین سال حضور جهانی تیم ملی المپیاد ریاضی بود تا به امسال، این تیم توانسته است در سال ۷۷ مقام اول جهان در رشته ریاضی را باکسب ۵ مدال طلا و یک نقره از آن خودکند. سال ۱۳۸۱ ، نیز تیم ملی المپیاد فیزیک موفق شد، مقام دوم جهان را با ۵ نشان طلا به دست آورد. تیم ملی کامپیوتر بهترین نتیجه یعنی کسب مقام چهارم را در سال ۷۲ با یک مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به خوداختصاص داد. در رشته شیمی تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در دو سال متوالی ۷۴ و۷۵ توانست به ترتیب مقام اول جهان را با ۴ مدال طلا در سال ۷۴ و ۳ طلا و یک نقره در سال ۷۵ از آن خود کند.

براساس این گزارش، تیم ملی المپیاد زیست شناسی امسال جایگاه چهارم جهان را با ۲ مدال طلا و ۲ نقره به دست آورد، هم چنین تیم ملی نجوم و اختر فیزیک در دوسال ۸۶و۸۸به ترتیب موفق به کسب مقام مشترک اولی جهان باکشور کره با ۳ مدال طلا و ۵ نقره و کسب جایگاه اول جهان با ۴ طلا ، ۴ نقره و یک برنز شد.

این گزارش می افزاید:، تیم ملی المپیاد دریاضی باکسب جایگاه دهم جهان موفق شد ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز را از آن خود کند.

شایان ذکر است: امسال حاصل تلاش تیم های ملی المپیاد دانش آموزی در مجموع ۸ نشان طلا، ۱۲ نقره و ۳برنز است.

گفتنی است، نتایج مسابقات تیم نجوم و اختر فیزیک نیز که از امروز در کشور یونان آغازشده احتمالا تا پایان هفته اعلام خواهد شد.

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۳
کد خبر : 43682
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »