دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«تکالیف نوروزی» به نام دانش‌ آموزان برای والدین

danesheroz1 فروردین ۱۶, ۱۳۹۳ ۰
«تکالیف نوروزی» به نام دانش‌ آموزان برای والدین

دانش روز: خواهر یک دانش‌ آموز ششم ابتدایی به تکالیف نوروزی خواهرش اشاره می‌کند و می‌گوید: تهیه کارت تبریک برای معلم، تهیه پیک شادی ۲۰ صفحه‌ ای، تهیه پاورپوینت از سفر نوروزی، تمرینات ریاضی و مطالعه نوروزی از جمله تکالیف خواهرم بود

به گزارش دانش روز، مسئولان آموزش و پرورش قبل از آغاز سال ۹۳ اعلام کردند که دانش‌آموزان پیک نوروزی متمرکزی ندارند بلکه چارچوب‌ها و فعالیت‌های پیک نوروزی را برای استان‌ها مدون کردند و از استان‌ها خواسته شده است بر اساس شرایط و مقتضیات هر استان، فعالیت کنند.

برخی استان‌ها مانند شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کردند که اصلا پیک نوزوزی توزیع نمی‌شود و در این استان‌ها فعالیت‌هایی برای دانش‌آموزان مدنظر گرفته شده است؛ هرچند که در همین استان‌ها نیز برخی مدارس و مناطق به تولید و توزیع پیک نوروزی بین دانش‌آموزان اقدام کردند.

اما آنچه در روزهای عید موجب شد که صدای برخی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در آید، میزان تکالیف سنگین عید بود.

خواهر یک دانش‌آموز ششم ابتدایی در منطقه ۱۲ تهران به خبرنگار فارس گفت: تکالیف نوروزی خواهرم برای عید شامل تهیه کارت تبریک برای معلم، تهیه پیک شادی ۲۰ صفحه‌ای، تهیه پاورپوینت از سفر نوروزی، تمرینات ریاضی و مطالعه نوروزی بود.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است انجام این فعالیت‌ها از توان یک دانش‌آموز ابتدایی به تنهایی خارج است و از سویی تمام فکر خواهرم در نوروز، انجام تکالیفش بود.

مادر یک دانش‌آموز دوم ابتدایی در شهرستان‌های استان تهران نیز اظهار داشت: به فرزندم پیک نوروزی داده شد و این پیک انقدر سخت بود که به جای فرزندم، من و پدرش همه آن را حل کردیم.

به کزارش فارس، برخی والدین معتقد بودند که فعالیت‌های نوروزی فرزندانشان، متناسب با سن آنها نبود و جدا از حجم آن، فهم آن سخت بوده است.

بعضی والدین نیز معتقد بودند که تکالیف نوروزی خیلی کم حجم و پیک‌های نوروزی نیز بسیار ساده طراحی شده بود.

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۷
کد خبر : 104819
بازدیدها: 352

پاسخی بگذارید »