پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تو انتخاب کفش عیدت دقت کن

danesheroz1 اسفند ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تو انتخاب کفش عیدت دقت کن

دانش روز: در موقع انتخاب کفش حتما باید آن را پوشید و اتکا به نمره‌ های درج شده روی آن برای اطمینان از اندازه بودن آن کافی نیست

به گزارش دانش روز، شب عید است. من و شما و خیلی‌ها در فکر خرید کفش، لباس، آجیل، خانه‌تکانی و… هستیم و به همین نیت پا در بازار می‌گذاریم که یکی از این بازارها، بازار کفش است که الان رونق خوبی دارد. کالایی که مرد، زن، بچه، پیر و جوان نمی‌شناسد. کالایی به اندازه و تنوع بشریت! با این حال اگر می‌خواهید کفش بخرید این شش راهنمایی کمکتان می‌کند و به‌دردبخور است:

۱ ـ سعی کنید بعدازظهرها را برای خرید کفش انتخاب کنید، زیرا به طور طبیعی پای اشخاص صبح‌ها حدود نیم‌سایز کوچک‌تر از بعدازظهرهاست و علت آن نیز این است که پاها بعدازظهر کمی متورم شده و به تبع آن سایزشان بزرگ‌تر می‌شود.

۲ ـ در موقع انتخاب کفش حتما باید آن را پوشید و اتکا به نمره‌های درج شده روی آن برای اطمینان از اندازه بودن آن کافی نیست.

۳ ـ اندازه پای اشخاص با افزایش سن، کم و زیاد شدن وزن و حتی بارداری تغییر می‌کند، بنابراین ملاک قرار دادن سایزهای قبلی در انتخاب آن کار صحیحی نیست.

۴‌ـ هنگام خرید، پوشیدن هر دو لنگه کفش ضروری است. در بیشتر اشخاص سایز یکی از پاها، بزرگ‌تر از دیگری است، بنابراین لازم است در انتخاب کفش، پای بزرگ‌تر را ملاک قرار دهید نه پای کوچک‌تر را.

۵ ـ راه رفتن با کفش در زمان خرید بسیار مهم است و اگر کفش بند دارد باید بندهای آن را بست و با آن چند قدم راه رفت.

۶ ـ کفش مناسب کفشی است که انگشت شست پا براحتی در آن حرکت کند و بین انگشت شست و لبه جلویی کفش، حدود نیم تا یک سانتی متر فاصله باشد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۰
کد خبر : 97001
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »