پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توکیو میزبان المپیک ۲۰۲۰ شد

danesheroz1 شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
توکیو میزبان المپیک ۲۰۲۰ شد

دانش روز: حاضران در اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک، شهر توکیو ژاپن را به عنوان نامزد بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ انتخاب کردند.

به گزارش دانش روز، توکیو که سال ۱۹۶۴ هم میزبان رقابتهای تابستانی المپیک بود، برای دومین مرتبه به عنوان میزبانی بزرگترین جشنواره ورزشی جهان انتخاب شد.

 در یکصد و بیست و پنجمین اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک IOC که بامداد یکشنبه در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد، برای انتخاب شهر میزبان المپیک سی و دوم که سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود از بین شهرهای توکیو، مادرید و استانبول، بین اعضای کمیته رای‌گیری شد که در نهایت پایتخت ژاپن به عنوان میزبان المپیک ۲۰۲۰ انتخاب شد.

شهر توکیو با نتیجه ۶۰ بر ۳۶ استانبول را شکست داد و به عنوان میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ شد. مادرید پیش از این در رقابت با استانبول از دور انتخابات حذف شده بود.

توکیو یک بار در سال ۱۹۶۴ به عنوان میزبان بازی‌های المپیک انتخاب شده بود. این شهر ژاپنی در شرایطی برای میزبانی این بازی‌ها انتخاب شده است که موضوع تشعشعات اتمی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما مطرح است.

“شینزو آبه”، نخست وزیر ژاپن، در خصوص انتخاب توکیو به عنوان میزبان المپیک ۲۰۲۰ گفت: خیلی خوشحالم. بیش از اندازه خوشحالم. رای ما حاصل انتخاب افرادی است که در کمیته بین‌المللی المپیک حضور دارند و می‌خواهم حمایتم را از آنها اعلام کنم؛ و همچنین مردم جهان.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۳
کد خبر : 58444
بازدیدها: 285

پاسخی بگذارید »