دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید ۲۶۰ هزار تن میوه در کردستان

danesheroz1 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
تولید ۲۶۰ هزار تن میوه در کردستان

دانش روز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تولید سالانه ۲۶۰ هزار تن میوه در استان خبر داد

به گزارش دانش روز، محمدابراهیم حسن‌نژاد اظهار کرد: از سال ۸۴ تاکنون ۱۰ هزار هکتار باغ جدید در استان ایجاد شده و تولید میوه نیز به مراتب افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: استفاده از ارقام تجاری و پرمحصول از اختصاصات باغ‌های جدید احداث شده در استان بوده که این مهم در ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی داشته است.

این مسئول تولید نهال و نشاء را از دیگر ظرفیت‌های استان خواند و ادامه داد: ۱۵ نهالستان به مساحت ۷۲ هکتار در استان وجود دارد که سالانه بیش از ۱۰ میلیون نشاء و نهال تولید و روانه بازار می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان توسعه صنعت طیور در استان را از اقدامات مهم زیربخش تولیدات دامی ذکر کرد و افزود: میزان تولید گوشت سفید استان در سال ۸۴، ۱۶ هزار تن بود که طی چند سال اخیر با انقلابی که در صنعت طیور استان رخ داد به سالانه حدود ۵۲ هزار تن ارتقا یافت.

حسن‌نژاد اضافه کرد: تمامی حلقه‌های زنجیره‌ای طیور در کردستان وجود دارد و استان هم‌اکنون ظرفیت تولید سالانه ۳۰ میلیون قطعه جوجه را داراست.

وی با اشاره به وجود ۶ کشتارگاه صنعتی طیور در استان، خاطرنشان کرد: ظرفیت این کشتارگاه‌ها ۱۳ هزار قطعه در ساعت است.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید ۱۲۰ هزار تن خوراک طیور در کارخانه‌های مدرن تولید خوراک دام و طیور استان به وجود آمده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: هم‌اکنون بیش از نیاز استان گوشت سفید تولید می‌شود به طوری که ۴۰ درصد از تولید گوشت مرغ استان به سایر استان‌های کشور صادر می‌گردد.

حسن‌نژاد تصریح کرد: تا پایان امسال ظرفیت‌سازی شده که تولید گوشت سفید استان به ۶۲ هزار تن افزایش یابد.

وی در پایان گفت: کردستان در غرب و شمال غرب دومین استان تولیدکننده گوشت سفید است.

 

 

(منبع:فارس)

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۰
کد خبر : 31784
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »