جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید گاز در بزرگترین پالایشگاه ایران متوقف شد

danesheroz1 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تولید گاز در بزرگترین پالایشگاه ایران متوقف شد

دانش روز: با آغاز تعمیرات اساسی و دوره‌ای سالانه، تولید گاز و سایر محصولات گازی در پالایشگاه فجرجم از امروز متوقف شد و پیش بینی می شود دست کم برای مدت سه روز تولید گاز ۱۰۰ تا ۱۱۵ میلیون مترمکعب در روز کاهش یابد

 

به گزارش دانش روز، همزمان با آغاز تعمیرات اساسی و دوره ای واحدهای فرآیندی در پالایشگاه‌ها، تاسیسات تقویت فشار و خطوط لوله انتقال گاز، تولید گاز و سایر محصولات گازی در پالایشگاه فجرجم از امروز ۱۵ تیر ماه سالجاری متوقف شد.

پالایشگاه فجرجم بزرگترین پالایشگاه مستقل گاز ایران بوده که آذر ماه سال گذشته برای نخستین بار رکورد تولید روزانه ۱۱۵ میلیون مترمکعب گاز در این پالایشگاه به ثبت رسید ضمن آنکه این پالایشگاه از توان پالایش ماهانه بیش از ۳.۳ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی برخوردار است.

این پالایشگاه ۲۵ تا ۳۰ درصد سهم در سبد تولید گاز ایران در اختیار دارد و در دو سال گذشته با تاخیر در ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید پارس جنوبی، با شیرین‌سازی گازهای ترش پارس جنوبی بدون ساخت پالایشگاه جدید ظرفیت تولید گاز شیرین ایران افزایش یافت.

رحیم اسلامی درباره دلایل توقف تولید گاز در پالایشگاه فجرجم، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده به منظور افزایش پایدایر تولید گاز در این واحد پالایشگایه تعمیرات اساسی و دوره ای واحدهای فرآیندی این پالایشگاه آغاز شده است.

مدیرعامل پالایشگاه فجرجم با اعلام اینکه این توقف تولید با هماهنگی مسئولان شرکت ملی گاز انجام گرفته است، تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی پیش بینی می شود در مدت سه روز تمامی تعمیرات اساسی و دوره یا این واحد پالایشگایه انجام شود.

این مقام مسئول با اشاره به تامین تمامی قطعات و تجهیزات یدکی پالایشگاه فجرجم، بیان کرد: با رعایت الزامات HSE تعمیرات تمامی واحدهای فرآیندی و خطوط تولید گاز به صورت شبانه روزی و با نظارت لحظه به لحظه انجام می شود.

به گزارش مهر، پالایشگاه گاز فجر جم در دو فاز طراحی و ساخته شده است و هر فاز این پالایشگاه از چهار ردیف تصفیه گاز تشکیل شده که هر ردیف نیز متشکل از یک واحد شیرین سازی، یک واحد تنظیم نقطه شبنم و یک واحد تبرید پروپان است.

منبع:مهر

 

 

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۲
کد خبر : 35337
بازدیدها: 232

پاسخی بگذارید »