سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید هوای تازه از کود گاو + عکس

danesheroz اسفند ۲۳, ۱۳۹۱ ۰
تولید هوای تازه از کود گاو + عکس

به تازگی دو دختر مسلمان اندونزیایی توانسته اند از ترکیباتی جدید که هسته اصلی آن کود گاو است هوای تازه تولید کنند که می تواند مشکل تنفسی را برطرف کند

هوای تازه به یکی از بزرگترین معظلات جامعه تبدیل شده است و بسیاری از کشورهای دنیا را به چالش کشیده است. این چالش باعث شده است دانشمندان به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکل باشند.

به تازگی دو دختر مسلمان اندونزیایی توانسته اند به نام های “Dwi Nailul Izzah” و “Rintya Aprianti Miki” توانستند با اختراع جدیدشان از هزاران شرکت کننده مسابقات اندونزی پیشی گرفته و برنده مدال طلا شوند.

این دو دانش آموز با استفاده از کودهای طبیعی گاو توانستند هوای تازه تولید کنند که هیچ آلودگی نداشته باشد. البته این هوای تازه آن قدر هم که به نظر می رسد بد بو و یا بد شکل نیست بلکه بسیار خوشبو و مطبوع است.

این اختراع برای اولین بار است که در دنیا رونمایی شده است و به عنوان یکی از زیست سازگارترین اختراعات تاریخ به حساب می آید. قیمت هر قوطی از این هواهای تازه نزدیک به ۴ دلار تمام می شود.

برای اینکار نزدیک به ۷ روز زمان لازم است و طی آن این دانش آموزان ابتدا کودها را به مدت سه روز در محیط خاصی نگه داری می کنند و سپس آب ان ها را گرفته و با آب نارگیل مخلوط کرده اند این محلول ۴ روز باقی مانده و با ترکیباتی مخلوط شده است و سپس در انتها یک قوطی هوای مایع تازه در اختیار آن ها قرار داده است.

این دانش آموزان قصد دارند این اختراع خودشان را در مسابقات بین المللی استانبول برای بار اول به جهانیان نشان دهند و البته ممکن است اختراع آن ها جان انسان های زیادی را نجات دهد.

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۳
کد خبر : 9661
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »