دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز: نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی:

تولید ملی اساس کار جمهوری اسلامی است/الزام اینکه دولت برجام را به مجلس بیاورد قانون اساسی است

danesh شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ ۰
تولید ملی اساس کار جمهوری اسلامی است/الزام اینکه دولت برجام را به مجلس بیاورد قانون اساسی است

دانش روز: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند دیگر جایی برای بهانه آوردن دولت برای نیاوردن لایحه به مجلس وجود ندارد

به گزارش دانش روز، نماینده مردم کرج ، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی استان البرز گفت: تولید ملی و لوازم التحریر ایرانی اساس کار جمهوری اسلامی است، اگر امروز در تولید ملی پا فشاری کنیم و به مصرف داخل و تولید ملی اهمیت دهیم بدون شک منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی که شاکله این مصرف است به سرانجام خواهد رسید.

محمد جواد کولیوند افزود: مقام معظم رهبری فرمودند باید به سمت اقتصاد مقاومتی پیش برویم نه اقتصاد ریاضتی، چرا که در اقتصاد ریاضتی رفاه جامعه کاسته خواهد شد، که از یک مقعع به مقطع دیگر رسیده شود اما ما می خواهیم کار را به مردم واگذار کنیم و در سه شاخه دولت، خصوصی و تعاونی می توان این مهم را انجام داد.

وی اظهار داشت: اگر امروز می خواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید اقتصادی قوی داشته باشیم اقتصاد قدرتمند می تواند ما را در برابر کشورهای قدرتمند نگاه دارد. برجام ۱۰۷ صفحه ای و ۹۸ بند الحاقی باید بررسی شود، گرچه ۷۰ درصد مردم ما معتقدند باید برجام را پذیرفته و با دنیا آشتی کنیم. آیا این به این معناست که از ارزش های خود بگذریم؟ شهدا و جانبازان با آرمانهایی به میدان آمدند مگر می شود از آرمانها گذشت؟ پس چگونه هم آرمانها را حفظ کنیم و هم به حقوق ملت برسیم. در مسئله هسته ای برنامه ما کلام رهبر معظم انقلاب است، ما در سطح بین الملل با سه اصل حکمت، عزت و مصلحت مذاکره کرده و می ایستیم. حکمت یعنی اینکه با علم صحبت کنیم و با مصلحتی که رهبر معظم انقلاب دادند این مهم مدیریت شود. نرمش قهرمانانه فرموده رهبر معظم انقلاب به معنای نپذیرفتن ذلت است. آیا در برجام هر چیزی که می خواستیم گرفتیم؟ خیر. ما در کلیات باید بفهمیم اگر خط قرمزهای نظام رعایت شده باید توسط مجلس تایید شود.  خط قرمزهای مد نظر بالای ۷۵ درصد رعایت شده و ۲۵ درصد رعایت نشده است.

کولیوند تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند روزی که بخواهید توافق کنید باید کلیه تحریم ها لغو شود، این نکته ایست که هنوز بر سر آن بحث وجود دارد، آنها اعلام کرده اند که تعلیق می کنند، لذا در رابطه با برجام دو مجموعه اقدام می کند. مجلس شورای اسلامی کمیسیونی را به صورت ویژه گذاشته است ۱۵ نفر از کسانی که برای کمیسیون کاندید شده اند صحن به آنها با مدیریت نمایندگان مجلس رای داده است. وجب به وجب برجام بررسی خواهد شد و کمیسیون باید آن را آماده کرده و به صحن علنی بیاورد که ۲۹۰ نفر به بررسی آن بپردازند و رهبر معظم انقلاب به دولت اعلام کردند که باید لایحه شده و تقدیم مجلس شود. از نظر حقوقی دو اختلاف وجود دارد، برخی از حقوقدانان اعلام می کنند که نیازی به مجلس ندارد و برخی می گویند به مجلس نیازمند است. الزام اینکه دولت برجام را به مجلس بیاورد قانون اساسی است چرا که در اصل ۷۷ قانون اساسی  آمده است اساسنامه ها و عهد نامه های بین المللی و پروتکل های بین کشورها که در زمره کشور ما و سایر کشورهاست قبل از تایید نهایی باید در مجلس مصوب شود و دولت بر اساس آن عمل کند.

گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند، دیگر جایی برای بهانه آوردن دولت برای نیاوردن لایحه به مجلس وجود ندارد. برجام در حال حاضر توسط شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و اگر به این نتیجه برسیم که بیش از ۸۰ درصد منویات کشور در برجام رعایت شده باشد بهتر است که تصویب شود و این بدان معناست که کشور ما امروز نیاز دارد به لحاظ اقتصادی تنفس بگیرد و اینکه اشتغال در کشور ما وجود ندارد همان چیزی است که از این مسیر برای خود تهدید نسازیم، باید فرصت بسازیم اما اگر طرف مقابل اعلام کند که تحریم ها را لغو نمی کند اصلا قابل قبول نیست و به هیچ عنوان نباید تایید کنیم. البته قبل از انجام مذاکرات مجلس ماده واحده ای را قانون کرد و به دولت داد که موظف است آن را رعایت کند که شامل سه بند است. تاییده داخل کشور ما باید صورت بپذیرد، مصاحبه با دانشمندان هسته ای ممنوع و دستاوردهای هسته ای ما باید حفظ شود. این سه اصل الزام است و دولت باید آن را رعایت کند.

 

پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 157647
بازدیدها: 1,069

پاسخی بگذارید »