پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید مصالح ساختمانی از نخاله‌ ها

danesheroz1 آذر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
تولید مصالح ساختمانی از نخاله‌ ها

دانش روز: در راستای جلوگیری از آسیب‌ های زیست محیطی اخیرا پژوهشگران کشور با انجام مطالعاتی موفق به بازیافت مصالح ساختمانی شدند و ضمن تولید مصالح جدید توانستند مواد اولیه برای کارخانه‌های تولید کننده مصالح ساختمانی عرضه کنند

 به گزارش دانش روز، محمد علیپور- مجری طرح در این باره گفت: نخاله‌های ساختمانی معمولا در محیط زیست رها می‌شوند که این امر موجب آسیب‌هایی به اکو سیستم منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرحی برای جلوگیری از این آسیب زیست محیطی، اظهار داشت: در این راستا با انجام مطالعاتی اقدام به بازیافت نخاله‌های ساختمانی کردیم.

مجری طرح با اشاره به جزئیات این طرح یادآور شد: در این طرح از نخاله‌های ساختمانی مصالح ساختمانی و مواد اولیه برای کارخانجات تولید کننده مصالح ساختمانی تولید شد.

علیپور همچنین از تولید مواد جدید از این نخاله‌های ساختمانی خبر داد و خاطر نشان کرد: از نخاله‌های ساختمانی همچنین ۳ نوع مواد برای نمای ساختمان تولید کردیم که با این مواد علاوه بر سنگ نما، مواد خمیری نیز تولید شد که بر روی نمای ساختمان اعمال می‌شود.

وی با اشاره به مزایای این طرح اضافه کرد: این طرح علاوه بر آنکه آسیب‌های زیست محیطی را کاهش می دهد از تخریب معادن برای تولید مصالح جدید ساختمانی نیز جلوگیری می کند.

منبع: مهر

شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
کد خبر : 81598
بازدیدها: 333

پاسخی بگذارید »