پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید ماده اولیه دارو با گیاهان دارویی

danesheroz1 تیر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
تولید ماده اولیه دارو با گیاهان دارویی

دانش روز: اخیرا پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهید بهشتی با کشت و تولید استاندارد ۶ نوع گیاه دارویی اقدام به تولید فرمولاسیون ماده اولیه دارویی کردند.

به گزارش دانش روز، فرزان نجفی مجری طرح، با اشاره به مشکلات جهانی و کشور در زمینه تامین دارو و تهیه مواد اولیه دارویی استاندارد، گفت: از این رو درصدد شدیم تا با اجرای تحقیقاتی در زمینه گیاهان دارویی اقدام به تولید مواد اولیه دارویی کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا اقدام به تولید کشت و گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای جهانی کردیم و در حال حاضر ۵۰ هکتار کشت و تولید گیاهان دارویی را با استانداردهای جهانی ایجاد کردیم.

نجفی فاز اول اجرای این پروژه را تولید مواد اولیه دارویی دانست و خاطر نشان کرد: فاز دوم این پروژه تحقیقاتی طراحی و تولید فرمولاسیون دارو است که کارهای تخقیقاتی آن در بخش تحقیق و توسعه پژوهشگاه گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی در حال انجام است.

مجری طرح با اشار به جزئیات فاز اول طرح تحقیقاتی تولید داروهای گیاهی، یادآور شد: در این طرح موفق به تولید و کشت ۶ نوع گیاهان دارویی نعنا فلفلی، به لیمو، پنیرک، ترخون، بادرنجبویه و مریم گلی بر اساس استانداردهای جهانی ‌شدیم.

نجفی از صادرات این محصولات خبر داد و اضافه کرد: توانستیم ۸۰۰ هزار یورو قرار داد با شرکت‌های آلمانی برای صدور این محصولات منعقد کنیم.

 

منبع:مهر

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۸
کد خبر : 33578
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »