سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط محققان دانشگاه تهران:

تولید ماده‌ ای برای کاهش مصرف سوخت خودروها

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تولید ماده‌ ای برای کاهش مصرف سوخت خودروها

دانش روز: پژوهشگران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ماده‌ای با پایه سیلیکون تولید کردند که استفاده از آن در خودرو علاوه بر کاهش مصرف سوخت موجب کاهش هزینه‌های تعمیرگاهی نیز می‌شود.

به گزارش دانش روز، مهندس رسول مجیدی- مجری طرح  کاهش هزینه‌های تعمیرگاهی، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلاینده‌های ناشی از سوخت خودروها را از اهداف این طرح ذکر کرد و گفت: ماده‌ای که در این پروژه تحقیقاتی به آن دست یافتیم موجب مصرف استاندارد سوخت و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی می‌شود.

وی با بیان اینکه این ماده با عنوان مواد “آنتی شوکر” عرضه شده است، اظهار داشت: این ماده زمانی که در داخل وایر تزریق می‌شود میان وایر و شمع به صورت حایل قرار می‌گیرد ضمن آنکه از تخلیه شارژ باتری جلوگیری می‌کند.

مجیدی، افزایش راندمان حرکتی خودرو را از دیگر قابلیت‌های این ماده نام برد و یادآور شد: این ماده همچنین از استهلاک موتور خودرو جلوگیری می‌کند و قادر است میزان مصرف سوخت را کاهش دهد.

مجری طرح، با اشاره به جزئیات ماده تولید شده، خاطر نشان کرد: پایه و اساس این ماده، پلیمری و از جنس سیلیکون است و از آنجایی که سیلیکون انتقال حرارتی پایینی دارد ماده آنتی شوکر از قابلیت عایق الکتریکی برخوردار است.

وی اضافه کرد: این قابلیت باعث می‌شود که در زمان داغ شدن خودرو، حرارت و دما به شمع و وایر دیرتر برسد و این قطعات دیرتر نیاز به تعویض داشته باشند از این رو موجب کاهش هزینه‌های تعمیرگاهی خواهد شد.

منبع:مهر

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کد خبر : 57782
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »