یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید عایق ضد رطوبت بدون تخریب سطح در ایران

danesheroz1 مهر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
تولید عایق ضد رطوبت بدون تخریب سطح در ایران

دانش روز: محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نانو عایقی با عمر مفید ۳۰ سال را عرضه کردند که بدون تخریب بر روی سطح اعمال می‌شود و با جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان موجب افزایش عمر سازه می‌شود

به گزارش دانش روز، نورمحمد رشیدی نیا مجری طرح با اشاره به جزئیات این نانو عایق گفت: این عایق با استفاده از نانو ذرات سیلیکون تولید شده است که با ترکیب آن با آب به عنوان عایق رطوبت در ساختمان‌ها به کار برده می‌شود.

وی اظهار داشت: هر کیلوی این نانو عایق در ۲۰ هزار لیتر آب ترکیب و یک مایع شفاف و بی رنگ حاصل می‌شود.

رشیدی نیا با بیان اینکه نمونه این نانو عایق عرضه شده است، خاطر نشان کرد: نمونه‌های عرضه شده قابلیت ترکیب با حداکثر ۵۰ لیتر آب را دارد که نمونه تولید شده در کشور مقرون به صرفه بوده و موجب کاهش مصرف آب می‌شود.

مجری طرح با اشاره به عملکرد این عایق یادآور شد: این عایق بر روی سطوح سیمانی و یا سرامیکی با مولکول‌های سطح پیوندی را ایجاد می‌کند که مانع عبور رطوبت به داخل سطح می‌شود.

وی جلوگیری از کپک زدگی و رشد قارچ را از دیگر مزایای این عایق نام برد و ادامه داد: از سوی دیگر عایق تولید شده قابلیت تنفس دارد به این معنا در صورت بروز آب به داخل سازه این عایق اجازه خروج آب و رطوبت را می‌دهد ولی اجازه عبور آب را نمی‌دهد.

رشیدی نیا با تاکید بر اینکه اعمال این عایق در سطح نیازی به تخریب سازه نیست گفت: این عایق می تواند بر روی سطوح سیمانی، سرامیک و یا کاشی که قبلا عایق بندی شده اما به آنها آسیب وارد شده است بکار برده شود و این سطوح را عایق بندی کند.

این محقق با بیان اینکه این عایق تغییری در رنگ سطح ایجاد نخواهد کرد، اظهار داشت: از آنجایی که این عایق بی رنگ و شفاف است اعمال آن بر روی سرامیک و کاشی تغییری در وضعیت آنها نمی‌دهد.

به گفته عمر مفید نانو عایق سیلیکون ۳۰ سال است.

منبع:مهر

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۸
کد خبر : 64658
بازدیدها: 410

پاسخی بگذارید »