سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید خودرو ۵۷ درصد کاهش یافت

28 danesheroz خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰

بر اساس آمار منتشر شده میزان تولید خودرو در فروردین ماه ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۱ کاهش داشت در حالی که سال گذشته نیز تولید خودرو کاهش چشم گیری داشت

به گزارش دانش روز ، تولید انواع خودرو در فروردین ماه امسال با کاهش ۵۷.۸ درصدی از ۵۹ هزار و ۸۳۶ دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به ۲۵ هزار و ۲۴۶ دستگاه کاهش یافته است. این در حالی است که سال گذشته میزان تولید خودرو

در این مدت تولید انواع سواری نیز با کاهش ۵۹.۷ درصدی از ۵۵ هزار و ۸۳۱ دستگاه به ۲۲ هزار و ۵۱۳ دستگاه رسیده است. تولید انواع وانت نیز کاهش ۱۴.۶ درصدی را تجربه کرده به‌گونه‌ای که تولید این محصولات از ۲۹۵۳ دستگاه در فروردین ماه سال ۹۱ به ۲۵۲۱ دستگاه رسیده است.

تولید انواع کامیون، کامیونت و کشنده نیز با افت ۸۰.۵ درصدی از ۱۰۰۵ دستگاه به ۱۹۶ دستگاه کاهش یافته است. تولید انواع مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس نیز با افت ۶۶ درصدی از ۴۷ دستگاه به ۱۶ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع سواری در گروه صنعتی ایران خودرو ۷۷.۷ درصد، پارس خودرو ۷۵.۱ درصد، سایپا ۳۲.۵ درصد،‌ گروه بهمن ۵۰.۴ درصد و کرمان موتور صد درصد کاهش و در خودروسازی مدیران ۸۴ درصد افزایش یافته است.

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳
کد خبر : 19521
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »