جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید انبوه داروهای با فناوری بالا/ تولید ۳۰۰ماده اولیه دارویی در کشور

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

وزیر بهداشت درباره تولید انبوه داروهای فناوری بالا تولید داخل کشور،‌‌ گفت: هم اکنون ۳۰۰ قلم مواد اولیه دارویی در فراخوان اعلام شده و هفته گذشته جلسه طرح های کلان دارویی را برای تولید آنها برنامه ریزی کرده ایم. دکتر مرضیه وحیددستجردی  گفت: اکنون ۲۶۰۰ قلم دارو در کشور داریم که ۳۰ درصد این داروها [&hellip

وزیر بهداشت درباره تولید انبوه داروهای فناوری بالا تولید داخل کشور،‌‌ گفت: هم اکنون ۳۰۰ قلم مواد اولیه دارویی در فراخوان اعلام شده و هفته گذشته جلسه طرح های کلان دارویی را برای تولید آنها برنامه ریزی کرده ایم.

دکتر مرضیه وحیددستجردی  گفت: اکنون ۲۶۰۰ قلم دارو در کشور داریم که ۳۰ درصد این داروها به داروهای بیماران صعب العلاج، ‌سرطانی ها و بیماران خاص اختصاص دارد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما تا به حال ۱۴ قلم داروی با فناوری بالا برای این گروه از بیماران رونمایی کردیم که بسیاری از آنها در داروخانه های کشور موجود است و مردم از آن استفاده می کنند. منتها آنچه که بسیار مورد نیاز ما است این است که مواد اولیه دارویی را بتوانیم تهیه کنیم.

وی گفت: هم اکنون ۳۰۰ قلم مواد اولیه دارویی در فراخوان اعلام شده که در هفته گذشته جلسه طرح های کلان دارویی را داشتیم و در دست تولید است‌.

دستجردی افزود: ۱۲ قلم دارو تا پایان سال رونمایی می شوند این داروها در حیطه آزمایشگاهی تایید شده اند، در بخش نیمه صنعتی هم تایید شده اند و به زودی به بخش صنعتی می رسند.

وی اضافه کرد: به هر حال برخی مواد واسطه ای نیز از خارج از کشور وارد می شوند که باید به سمت تولید آنها نیز برویم. حمایت از تولید داخلی و کار و سرمایه ایرانی در دستور کار ما قرار دارد و داروسازان تحت فشارهای شدید مالی هستند. در واقع هم ریالی که پرداخت می کنند ۱۳۵ درصد افزایش داشته است و هم هزینه های ارزی آنها افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: با سندیکای مواد اولیه دارویی و داروسازان جلسه داشته ایم که باید مشکلات آنها را حل کنیم همچنین باید با بانک مرکزی،‌ بانک های عامل و وزارت صنعت نیز برای حل مشکلات ارزی صنعت داروسازی مذاکره و مشکل را حل کنیم.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۹
کد خبر : 1700
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »