پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید نخستین هندوانه ۶ ضلعی در کرج

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تولید نخستین هندوانه ۶ ضلعی در کرج

دانش روز: هندوانه ۶ ضلعی به همت جوانان پرتلاش و دانش پژوه البرزی در کرج تولید شد

به گزارش دانش روز، این هندوانه منحصربه فرد پس یک سال فعالیت پژوهشی و ۶ ماه تلاش اجرایی و شبانه روزی گروه ۱۱ نفره دانشجویان مرکز آموزش عالی امام خمینی تولید شد.
مجری طرح هندوانه های مکعبی و ۶ گوش گفت: تولید هندوانه چهارگوش از چند سال قبل در ژاپن به صورت محدود آغاز شد و پس از آن نیز تولید آن در انحصار چند کشور خاص قرار گرفت.
ملک یاروند افزود: با توجه به گران قیمت بودن این محصول که هم اکنون در مقایسه با قیمت هندوانه معلومی حدود ۵۰ برابر است و همچنین استقبال فراوان مصرف کنندگان برای به دست آوردن این محصول، تلاش زیادی برای جلوگیری از گسترش فناوری تولید هندوانه مکعبی در این کشورها وجود دارد.
وی گفت: به لطف خدا و تلاش جوانان ایرانی هم اکنون علاوه بر شکستن این انحصار و بومی کردن فناوری تولید هندوانه چهارگوش، هم اکنون به طور انحصاری در جهان در حال تولید هندوانه ۶ ضلعی هستیم.
مجری طرح هندوانه ۶ ضلعی گفت: برای پرورش محصول، میوه های نارس هندوانه ها را درقالب های ویژه هندسی قراردادیم و همچنان که به بوته ها متصل بودند به مرور رشد کرده و شکل گرفته اند.
وی افزود: قالب های این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در شرایط خاص تهیه می شود، زیرا در صورت رعایت نکردن استاندار یا محصول ویا قالب براثر فشار می شکند و مانع از ثمردهی طرح خواهد شد.
وی گفت: هندوانه های با اشکال هندسی ازلحاظ رنگ و طعم با هندوانه های معمولی فرقی نمی کند ولی از فواید این هندوانه ها فسادپذیری کمتر در زمان انبار داری و حمل ونقل آسانترو با توجه به تزئینی بودن، طرفداران فراوان آن است .

منبع:واحد مرکزی خبر

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۷
کد خبر : 51785
بازدیدها: 518

پاسخی بگذارید »