چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تولید سخت‌ افزار قابل حمل سواد آموزی

danesheroz1 دی ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تولید سخت‌ افزار قابل حمل سواد آموزی

دانش روز: رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور از تولید سخت‌افزار قابل حمل برای سوادآموزی خبر داد

به گزارش دانش روز، علی باقرزاده با اشاره به اینکه سخت‌افزار قابل حمل سوادآموزی هم‌اکنون در یکی از پارک‌های علم و فناوری در حال بررسی و شناخت است، افزود: سخت افزار قابل حمل سوادآموزی می‌تواند در برخی نقاط شهر و معمولا در سنین زیر ۳۰ سال استفاده شود.

 رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور افزود: در حال‌ حاضر این طرح در مرحله تحقیق قرار دارد و در سال ۹۳ به صورت آزمایشی در یک جمعیت ۳ هزار نفری اجرا می‌شود و اگر نتیجه‌ی آن مطلوب بود، طرح فراگیر می‌شود.

 وی با تاکید بر اینکه در هنگام انقلاب میزان باسودان کشور ۴۷ درصد بود اما امروزه این آمار به ۸۵ درصد رسیده است ، افزود: در زمان انقلاب اسلامی ۴۸ درصد گروه سنی زیر ۵۰ سال باسواد بودند اما اکنون ۹۳ درصد این افراد باسواد هستند .

باقرزاده، اختلاف با سوادی در زنان و مردان از ۳۹ درصد به ۸ درصد رسیده است، اظهار کرد: تفاوت درصد باسوادی در نقاط شهری و روستایی از ۲۶ درصد به ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور درخصوص طرح خودآموز یادآور شد: برای افراد سوادآموز مشوق‌هایی به خصوص در مناطق روستایی در نظر گرفته شده تا رغبت بیشتری برای ادامه تحصیل داشته باشند.

 باقرزاده بیان کرد: در طرح خودآموز هزینه‌ای که برای تحصیل فرد در مراکز سوادآموزی در نظر گرفته می‌شود، به خود فرد پرداخت شده و پس از یادگیری خواندن و نوشتن توسط آزمونی از باسوادی او اطمینان حاصل می‌شود.

 وی اظهار کرد: نصف بی‌سوادان را اولیای دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند یعنی ۵۰ درصد بی‌سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال حداقل یک کودک در آموزش و پرورش دارند اما خود اولیا بی‌سواد هستند.

 باقرزاده با بیان اینکه مدرسه محور اجرای برنامه های سواد آموزی است ، افزود: مدرسه کانون اصلی هدایت و آموزش است و باید امکانات و شرایط سوادآموزی در همه مدارس فراهم شود.

یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۹
کد خبر : 85463
بازدیدها: 257

پاسخی بگذارید »