پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توقف شاخص همچنان در کانال ۵۹ هزار واحد

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
توقف شاخص همچنان در کانال ۵۹ هزار واحد

دانش روز: شاخص کل بورس امروز با ۴۷ واحد کاهش به رقم ۵۹ هزارو ۱۱۷ واحد رسید

به گزارش دانش روز، در پایان معاملات تالار های بورس اوراق بهادار مورخ شنبه ۲۳ شهریور ماه، تعداد ۳۲۳ میلیون و ۷۶ هزار سهم به ارزش بیش از ۱ هزارو ۴۰۹ میلیارد ریال در ۴۴ هزار و ۴۵۹ دفعه مورد معامله قرار گرفت.

شاخص کل با ۴۷ واحد کاهش به رقم ۵۹ هزارو ۱۱۷ واحد رسید. شاخص بازار اول با ۷۷ واحد افزایش به رقم ۴۵ هزارو ۴۶۰ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۶۷۹ واحد کاهش، عدد ۱۰۴ هزارو ۳۹۹ واحد را تجربه کرد.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پردیس، بانک صادرات، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو و بانک پاسارگاد و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، مپنا و پالایش نفت تبریز ثبت کردند.

همچنین بیشترین حجم معاملات را پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، سایپا، سرمایه گذاری سایپا، بانک پاسارگاد، ملی صنایع مس ایران، زامیاد و بانک ملت به خود اختصاص دادند.

در عین حال  محمد علی احمدزاده اصل کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه ریسک های سیستماتیک در حال فروکش کردن است، گفت: بازار امروز کاملا متعادل بود و بازار متعادل برای سرمایه گذاران بلند مدت فرصت خوبی است.

وی درباره افت اندک شاخص در این روز گفت: با توجه به اینکه آخر سال مالی شرکت های کارگزاری است، فروش سهام و کاهش صف های خرید قابل پیش بینی بود.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است: سفته بازان در بازارهای هیجانی اقدام به خرید سهام و فروش آن با اندکی نوسان صعودی می کنند اما با ایجاد تعادل در صف های خرید و فروش از بازار خارج می شوند.

احمدزاده اصل حجم و ارزش معاملات امروز را مناسب دانست و افزود: بخش عمده ای از حجم و ارزش معاملات در یک ساعت ابتدایی بازار رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه کاهش تب و تاب های بین المللی باعث شده بود تا پیش بینی افزایش صف های خرید و رشد شاخص در بازار وجود داشته باشد، درباره کاهش حجم تقاضا گفت: پایان سال مالی کارگزاری ها و پایان سال مالی بخشی از شرکت های سرمایه گذاری باعث افزایش فشار فروش در بازار شد.

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۲
کد خبر : 60120
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »