سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه کنکوری به دانش‌آموزان/حفظ آرامش، کنترل استرس و تلاش راز موفقیت درکنکور

danesheroz خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
توصیه کنکوری به دانش‌آموزان/حفظ آرامش، کنترل استرس و تلاش راز موفقیت درکنکور

دانش روز :رتبه یک علوم تجربی کنکور سراسری سال ۹۱ گفت: حفظ کردن آرامش و کنترل استرس به موفقیت دانش‌آموزان در کنکور خواهد انجامید

با توجه به عملکرد وزارت آموزش و پرورش در جهت توسعه طرح‌های آموزشی متنوع برای پیشرفت و قبولی بیشتر در کنکور به سراغ یکی از دانش‌آموزان موفق در کنکور سال ۱۳۹۱ در رشته پزشکی دانشگاه تهران رفتیم.

 

فرزانه رحمانی دارای رتبه یک علوم تجربی سال ۹۱ در گفت‌و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا با اشاره به توصیه‌ای برای نحوه درس خواندن دانش‌آموزان، اظهار کرد: لازم است دانش‌آموزان در کنار حفظ کردن آرامش خود این چند هفته آخر را برای جمع‌بندی گذاشته و سوالات کنکور سال‌های قبل را حل کنند.
وی افزود: اگر تلاش خود را کرده‌اند باید به خدا توکل کرده تا نتیجه مطلوبی از تلاش‌های خود بگیرند. دانش‌آموزان می‌توانند با آرامش، مطالب خوانده شده را به یاد آورده و در سر جلسه امتحان بدون استرس به آن‌ها پاسخ دهند.
رتبه یک علوم تجربی کنکور سراسری سال ۹۱ تاکید کرد: دانش‌آموزان لازم است ریتم خود را تنظیم کرده تا روز کنکور راحت‌تر بیدار شده و با شادابی و نیروی خوب بر سر جلسه کنکور روند.
وی با بیان اینکه اکنون برای تست زدن و استفاده از کتاب‌های کمکی دیر است افزود: دانش‌آموزان باید در حال حاضر از وقت باقی‌مانده برای جمع‌بندی مطالب خوانده شده خود استفاده کنند اما برای استفاده از این کتاب‌ها لازم است به خوبی از آن استفاده شود تا به هدف آن کتاب برسند.
رحمانی ادامه داد: تغذیه شب‌های قبل از کنکور باید ساده و کربوهیدراتی باشد. برای صبح کنکور نیز صبحانه ساده میل شود و دانش‌آموزان برای خود آب معدنی به همراه داشته باشند.
وی در خاتمه اظهار کرد: دوران کنکور، دوران بسیار سختی است و اگر دانش‌آموزان تلاش خود را بکنند می‌توانند بعد از این دوره از نتیجه مطلوبی که از این آزمون گرفته‌اند شاد باشند.

منبع :پانا
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۵
کد خبر : 25683
بازدیدها: 639

پاسخی بگذارید »