دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه پلیس راهنمایی به بانوان در مورد آرایش غلیظ!

danesheroz1 دی ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
توصیه پلیس راهنمایی به بانوان در مورد آرایش غلیظ!

دانش روز: متاسفانه شب گذشته در اثر بی احتیاطی یک دستگاه تریلر شاهد تصادف زنجیره‌ای در محور چالوس بودیم که تا این لحظه ۳۷ نفر تلفات داشتیم و از این شمار، ۱۲ نفر فقط از مردان و کودکان بی‌گناه بودند. بارها اعلام شده که رانندگان عزیز لوازم آرایشی با خودشون به داخل خودروهای سنگین نبرند و امیداورم در آینده مجددا شاهد این سهل انگاری‌ها نباشیم.

 به گزارش دانش روز، چهارشنبه شب حوالی ساعت ۲۳ از روی بیکاری به تماشای برنامه سفر بخیر نشسته بودیم. مجری برنامه خیلی خوشحال و با آب و تاب داشت با یک زوج میانه سال گفتگو می‌کرد و سؤالاتی از زندگی اونها می‌پرسید.

با توجه به محتوای برنامه که به سفارش راهنمایی و رانندگی و برای ارتقا فرهنگ رعایت مقررات رانندگی ساخته شده گمان کردیم که این زوج به خاطر قانون‌مداری و توجه به تمام اصول ایمنی، جلوی دوربین آمده‌اند تا مثلا از بستن کمربند ایمنی، دریافت به موقع معاینه فنی و همراه داشتن زنجیر چرخ در زمستان حرف بزنند و خلاصه الگویی مردمی باشند برای دیگران.

چند دقیقه‌ای که گذشت متوجه شدیم خانم مهمان برنامه، راننده اتوبوس بین شهری است. او قبلاً راننده اتوبوس‌های “بی. آر. تی” بوده و وقتی این سازمان تعدیل نیرو کرد او نیز بیکار شد و تصمیم گرفت شوفر یک اتوبوس‌ جاده‌پیما شود. شوهرش که البته متوجه نشدیم دقیقا چه کاره است، حسابی از این شغل همسرش رضایت داشت.

به هر حال از نشانه‌های رشد اقتصادی همین روی آوردن خانم‌ها به مشاغل سخت نظیر رانندگی اتوبوس است و ان شا الله به یاری خداوند در آینده شاهد ورود آنها به عرصه های یغورتری باشیم. خود بنده حسابی دلم روشن است که احتمالا به زودی شاهد برنامه‌های تلویزیونی زیر در صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران هستیم:

*مسابقه تلفنی “از بچه‌ها کی گرگه”

– شرکت کننده سوم پشت خط هستند. سلام خودتون رو معرفی کنید لطفاً
– به نام خدا جمیله شریف‌پور هستم ۱۸ ساله بُنکدار و دانشجوی رشته پرورش گراز در واحد علمی کاربردی شماره ۱۵۶ تهران.
-بسیار عالی! چی می‌فروشید خانم شریف‌پور؟
– شکر، روغن، حبوبات! تحویل در محل هم داریم.
-آفرین بر تو شیرزن افتخار آفرین بریم تو مسابقه ۳ ۲ ۱ …

*برنامه صبحگاهی ویتامین ۳ (سری دوازدهم)

– امروز یه مهمون ویژه‌ داریم. خانم مشعشع‌زاده اولین بانوی باربر در کشور!
– خدمت همه بینندگان محترم برنامه خوب شما سلام دارم. من سوزان مشعشع‌زاده هستم ۴۲ ساله. کارشناسی تغذیه کودکان دارم و در حال حاضر در میدان توپخونه باربری می کنم.
– شغل همسرتون چیه؟
– ایشون دانشجوی دکترا هستن. فعلاً بیکارند.
– گاری داری یا وانت؟
– نه آقا! این سوسول بازی‌ها چیه؟ می‌ذارم رو کولم.

*برنامه کودک (عمو قناد)

– عزیزای دلم یه دست و هورای بلند! بچه خوب بچه‌ای است که باباش رو تو خونه؟؟؟
– اذییییییییییییییییت نکنههههههههههههه
– الهی الهی الهی! یه خسته نباشید به همه مامان‌های زحمت‌کش! مامان‌هایی که دستاشون پینه بسته. مامان‌های نونوا، مامان‌های بقال، مامان‌های خرده‌فروش و عمده‌فروش. یهههههههههههههههههه دست و جیغ و هورا برای همه مامان‌های مهربون!

* اخبار شبانگاهی (۲۰:۳۰)

– رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از همه راکبان تریلی، خاور، اتوبوس‌های جاده‌پیما و ماشین‌آلات سنگین درخواست کرد تا به وقت رانندگی از بزک دوزک کردن خودداری کرده و تمام حواس خود را معطوف به رانندگی کنند. استفاده از آینه ماشین فقط برای نگاه کردن به عقب تعبیه شده است.

– (صدای فرمانده پلیس راهور): متاسفانه شب گذشته در اثر بی احتیاطی یک دستگاه تریلر شاهد تصادف زنجیره‌ای در محور چالوس بودیم که تا این لحظه ۳۷ نفر تلفات داشتیم و از این شمار، ۱۲ نفر فقط از مردان و کودکان بی‌گناه بودند. بارها اعلام شده که رانندگان عزیز لوازم آرایشی با خودشون به داخل خودروهای سنگین نبرند و امیداورم در آینده مجددا شاهد این سهل انگاری‌ها نباشیم.

* سریال “خواستگار سمج” هر روز از شبکه دو

– به چه زبونی بگم این دختره در حد خانواده ما نیست؟ آخه چطوری می‌خوای با یه زن خانه‌دار ازدواج کنی؟ سوژه خنده فامیل می‌شیم که.
– نه مادر! من تصمیمم رو گرفتم. چه ایرادی داره؟ اصلاً من میرم سر کار.
– اوا خاک به سرم. دیگه چی؟ چار روز دیگه قاچاقچی شو، بعد آدم‌کش! یه دفه برو سیگار هم بکش دیگه! پسره‌ی الاغ!
– شاید بتونید مانع ازدواج من و فروزان بشید اما این رو بدون مادر! من هرگز با یه شرخر ازدواج نمی‌کنم. دلم نمیخواد همسر آیندم چک‌های مردم رو نقد کنه.
– باشه لج بازی کن. پول تو جیبی تو از فردا قطع می‌شه.

*برنامه درشهر

-با هم به کلانتری محله پیروزی اومدیم جایی که خوشبختانه پلیس موفق شد بزرگترین باند زورگیری، اخاذی و توزیع مواد مخدر در کلان شهر تهران را منهدم و ۱۱ نفر از مهره های اصلی این شبکه مخوف را دستگیر کند. “شراره شیش لول‌بند” سرکرده این گروه موفق به فرار شد که البته تحقیقات پلیس برای پیدا کردن مخفیگاه وی ادامه دارد. خواهر دوقلوی شراره نیز به نام شهین آب‌شنگول سال گذشته به جرم تجاوز سریالی به چندین پسر جوان، دستگیر و پس از محاکمه در ملا عام اعدام شد.

منبع: مشرق نیوز

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۵
کد خبر : 88258
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »