پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه پدر دو شهید ۱۸ و۱۹ ساله به رئیس جمهور منتخب

danesheroz تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
توصیه پدر دو شهید ۱۸ و۱۹ ساله به رئیس جمهور منتخب

دانش روز : سرمایه های مملکت جوانان هستند آنان را دریابید/نگذارید دشمنان با دسیسه های خود آنان را تباه کنند

به گزارش دانش روز ، پدر دو شهید ۱۸ و۱۹ ساله به رئیس جمهور منتخب توصیه کرد که جوانان را دریابد زیرا آنان سرمایه های ارزشمند ایران هستند.
درویش علی نانکلی ۸۰ ساله ، پدر شهیدان حسین وعباس نانکلی در گفتگو با خبرنگار “تیتریک” با بیان این مطلب جوانان امروز را همانند جوانان دوران دفاع مقدس غیرتمند وسلحشور دانست وافزود : جوانان در هر دوره ای سرمایه های کشور محسوب میشوند ومسئولین وظیفه دارند قدردانی خود را از این سرمایه ها با رفع نیازهای اساسی ایشان نشان دهند.
وی گفت : در زمان جنگ مقطعی برای اینجانب پیش آمده بود که ۴ فرزند پسرم همزمان در جبهه حضور داشتند وهرکدام از آنان به همدیگر توصیه میکردند که امام راحل وکشور اسلامی را تنها نگذارید.
این پدر شهید با بیان اینکه اگر در حال حاضر هم همان شرایط برایم ایجاد شود بازهم تمام فرزندانم را برای دفاع از اسلام ومیهن به جبهه خواهم فرستاد ادامه داد: فرزند نیز مانند مال متعلق به خداوند است و اگر قرار باشد در راه جهاد آنان را از پدر بگیرد جای بسی شکر و افتخار دارد.
وی در پایان گفت : جوانان امروز به لحاظ میزان سواد و بصیرت در جایگاه خوبی قرار دارند وحیف است که با مشغول شدن به مشکلات وکمبودها دچار دسیسه های فرهنگی دشمنان نیز شده و تباه شوند.
درویش علی نانکلی به شغل گچکاری اشتغال و راز تربیت صحیح فرزندان خود را نتیجه نان حلال و روزی بدست آمده از عرق جبین میداند.
شهید حسین نانکلی در زمان شهادت ۱۹ ساله ومداح اهل بیت و محل شهادت وی سرپل ذهاب است.
شهید عباس نانکلی نیز یکسال پس از شهادت حسین نانکلی در منطقه فاو وعملیات والفجر ۸ به درجه رفیع شهادت رسید و در زمان شهادت ۱۸ ساله بود.
این دو برادر بسیجی پایگاه شهید آهرونگر بودند و همرزمانشان آنان را با ویژگی اخلاقی شوخ طبعی نشاط یک مؤمن واخلاص می شناختند.
قسمتی از وصیت نامه شهید عباس نانکلی را میخوانید.
وصیت نامه شهید:نگذارید اسلحه من بر زمین بماند.
ای پدر گرامی که فرزند خود را تا به این حد رسانده ای و با کمال رضایت اجازه دادی که به جبهه بروم از تو تشکر میکنم وامیدوارم من وبرادرانم را حلال کنی.
ای برادران گرامی ، باید راه برادران رفته خود را ادامه دهید ونگذارید که اسلام وامام تنها بمانند. همچنانکه من اسلحه برادرم را برداشته و شهادت را به جان خریدم شما نیز نگذارید اسلحه من بر زمین بماند.

 

منبع :تیتر یک

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۳
کد خبر : 39194
بازدیدها: 304

پاسخی بگذارید »