سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه های بهداشتی آموزش و پرورش برای دانش آموزان و خانواده ها در ایام نوروز

danesheroz1 فروردین ۷, ۱۳۹۳ ۰
توصیه های بهداشتی آموزش و پرورش برای دانش آموزان و خانواده ها در ایام نوروز

دانش روز: رئیس گروه سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به خانواده ها و دانش آموزان در خصوص سفرهای نوروزی، توصیه های بهداشتی ارائه کرد

به گزارش دانش روز، رئیس گروه سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت: خانواده ها از خوردن غذا در غذاخوری های بین راهی پرهیز کنند و بهداشت مواد غذایی رعایت شود؛ غذاهای سبک مثل کنسروها استفاده شود زیرا غذاهای سنگین و پرانرژی در خودرو، حالت تهوع ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان از خوردن غذاهایی که احتمال فساد آن بیشتر است پرهیز کنند، گفت: شیرینی و آجیل کمتر مصرف شود.
حسن پور با تأکید بر  اینکه از آب خوری های عمومی استفاده نشود، بیان داشت: برای آب خوردن از آب معدنی استفاده کنند و از فروشنده های دوره گرد و دست فروش ها خرید نکنند؛ ضمن اینکه در خرید و استفاده از میوه های نوبرانه دقت لازم انجام شود و شستشوی مجدد انجام دهند.
وی ادامه داد: به هیچ عنوان از بستنی سنتی استفاده نشود و از بستنی های پاستوریزه و شیر و لبنیاتی در سفر استفاده کنند که دارای پروانه ساخت،  تاریخ تولید و انقضاء و میزان کالری است.
رئیس گروه سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه خانواده ها قبل از استفاده از کنسروها حتماً آن را بجوشانند گفت: در هنگام میهمانی دانش آموزان از دیده بوسی پرهیز کنند زیرا امکان انتقال ویروس بسیار زیاد است.
وی ادامه داد: در طبیعت و سفر تحرک دانش آموزان بیشتر است به همین دلیل باید از پوشاک مناسب استفاده شود و در هوای بارانی که لباس دانش آموزان خیس می شود، پوشاک مناسب استفاده شود و اگر بعد از فعالیت در ماشین نشستند، شیشه های خودرو را پایین نکشند.
حسن پور از دانش آموزان خواست که پس از بازگشت از مکان های زیارتی و تاریخی به دلیل اینکه اشیا را لمس می کنند حتماً دستهایشان را بشویند افزود: دست ها باید با آب و صابون شسته شود.
رئیس گروه سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به افرادی که بیماری مسافرت دارند اشاره کرد و گفت: کسانی هستند که هنگام مسافرت حالت تهوع می گیرند که به این دسته از افراد توصیه می شود کاملاً به صندلی خودرو تکیه دهند و صندلی را به حالت نیمه خوابیده قرار دهند و در خودرو در مکانی بنشینند که کمترین تکان را دارد؛ ضمن اینکه منظره بیرون را نیز نگاه نکنند.
حسن پور خطاب به خانواده ها تأکید کرد: وسایل و اقلام بهداشتی لازم در کیف مخصوص همراه خانواده ها باشد ضمن اینکه دفترچه خدمات درمانی، داروهای پزشکی، مُسَکن و پماد سوختگی حتماً به همراه داشته باشند.
وی ادامه داد: این نکات و توصیه های بهداشتی از طریق اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در اختیار تمام کارشناسان سلامت این استان قبل از ایام نوروز قرار گرفت تا به خانواده ها و دانش آموزان منتقل کنند.

منبع: فارس

پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 101473
بازدیدها: 348

پاسخی بگذارید »