جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه رهبر انقلاب به کاندیداها: نه خودشان تبلیغات پُرخرج کنند، نه به طرفدارانشان اجازه دهند

danesheroz2 خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰

یکی از توصیه های اکید رهبر انقلاب به کاندیداها و اطرافیان آنها و مسئولان ذی ربط بر جلوگیری از ریخت و پاش های انتخاباتی است. و اگر در این بین دیده شد که کسی ریخت و پاش و اسراف را سرلوحه کار خود قرار داد، قبل از هرکسی این ملت است که آن را متوجه شده و مورد مداقه قرار خواهد داد. و کاندیداهای هم بدانند، که مردم با دید باز خود این پرخرجی ها را درک کرده و دود این اسراف هم به چشم همان کاندیداهای پر خرج خواهد رفت

به گزارش  گروه سیاسی دانش روز، هرچه به روز خلق حماسه سیاسی توسط ملت ایران نزدیک می شویم، شور و هیجان در مردم و نقد و بررسی عملکردها و کارکردها و بررسی افراد و بررسی شاخص ها و ملاک ها در بین مردم بیشتر می شود.
در این بین کاندیداها هم برای شناساندن خود از ظرفیت های موجود کمال استفاده را خواهند برد، تا بتوانند بهتر و بیشتر خود را به مردم بشناسانند، که این امری طبیعی به نظر می رسد. اما در این بین شاید برخی کاندیداها یا اطرافیان کاندیداها یا دیگرانی بخواهند با صرف هزینه های سنگین، و اسراف گون از حالت طبیعی خارج شوند، و با تبلیغات پرهزینه نوعی تبلیغات معکوس برای خود انجام دهند.
رهبر انقلاب نیز در توصیه خود به کاندیداها آنها و اطرافیانشان را از تبلیغات پرخرج منع کرده و می فرمایند: “یکى از کارهایى که بنده – چه در تبلیغات انتخابات مجلس و چه در انتخابات ریاست جمهورى – همیشه نگران آن هستم، این است. نه خودشان تبلیغات پُرخرج کنند، نه به طرفدارانشان اجازه دهند. بعضى افراد ممکن است بگویند به ما ربطى ندارد؛ این کار پُرخرج را دیگران مى‌کنند. شما بگویید نکنند. ” (۲۸/۰۲/۱۳۸۰)
البته این توصیه های رهبری به کاندیداها به معنای عدم تبلیغات نیست و نخواهد بود، چون هرکسی کاندیدا می شود، بایستی خود را به دیگران بشناساند، اما تاکید ایشان بر پرهیز از اسراف است ( علی الخصوص در این دوره که بافشار بی امان اقتصادی دشمن، مسئولان بایستی بیش از پیش به این توصیه ها توجه کنند) از همین روی رهبر انقلاب به کاندیداها سفارش می کنند که از ظرفیت هایی که نظام در اختیار آن ها قرار می دهد نهایت استفاده را بکنند. “خوشبختانه آن‌گونه که اطّلاع پیدا کردم، ساعتهاى فراوانى براى نامزدها وقت گذاشته‌اند که از طریق تلویزیون و رادیو با مردم حرف بزنند. شاید سیزده، چهارده ساعت هر کدام از این حضرات وقت دارند که با مردم حرف بزنند. خیلى خوب؛ این بهترین تبلیغات است. رادیو و تلویزیون همه‌جا وجود دارد؛ چه نیازى هست که براى تبلیغات گوناگونِ رنگینى که بعضى جاها مى‌کنند، پول زیادى مصرف شود که احیاناً بعضى افراد هم نتوانند خودشان آن خرج را کنند و مجبور باشند از کسانى بگیرند و خداى نکرده وامدار شوند؟” (۲۸/۰۲/۱۳۸۰)
ایشان در جایی دیگر نصرت و یاری الهی را نیز در گرو پرهیز ازخرج های بیهوده می دانند و توفیق انسان در کار را در صورت پیشگشری در خرج بیهوده دانسته و می فرمایند: “در این تبلیغات، خرج و اسراف هم نشود. بنده گمان مى‌کنم اگر کسى براى خدا از اسراف در تبلیغات و کارهاى ناباب اجتناب کرد، خداى متعال به او کمک خواهد کرد و او را در مقصودى که دارد، موفّق خواهد گرداند.” (۲۴/۱۱/۱۳۸۲)
در همین راستا ایشان از مسئولین نیز می خواهند که مراقب باشند تا خدای نکرده سمت و سوی تبلیغات به سمت اسراف نرود. “در تبلیغات انتخابات ریاست جمهورى – که آزمایش عظیمى براى ملت است – مراقبت شود که مخارجِ بیش از متعارف و زیادى و اسراف‌گونه انجام نگیرد.” (۰۶/۰۲/۱۳۷۶)
همچنین  رهبری معظم در دانشگاه افسری امام حسین(ع) نیر با تاکید بر این موضوع بیان داشتند: ” مردم درخصوص نحوه تبلیغات داوطلبان و همچنین نحوه هزینه ها و ریخت و پاش ها قضاوت خواهند کرد و کسانی که برای تبلیغات انتخابات، از بیت المال یا پول مشتَبه به حرامِ برخی افراد دیگر استفاده کنند، نخواهند توانست اطمینان مردم را به سوی خود جلب کنند. آنچه که در تبلیغات و شعارهای داوطلبان اهمیت دارد، این است که مواضع عزت آفرین، صحیح، عاقلانه و حکیمانه انقلاب و نظام اسلامی تثبیت شود.”(۱۳۹۲/۳/۶)
در هر صورت یکی از توصیه های اکید رهبر انقلاب به کاندیداها و اطرافیان آنها و مسئولان ذی ربط بر جلوگیری از ریخت و پاش های انتخاباتی است. و اگر در این بین دیده شد که کسی ریخت و پاش و اسراف را سرلوحه کار خود قرار داد، قبل از هرکسی این ملت است که آن را متوجه شده و مورد مداقه قرار خواهد داد. و کاندیداهای هم بدانند، که مردم با دید باز خود این پرخرجی ها را درک کرده و دود این اسراف هم به چشم همان کاندیداهای پر خرج خواهد رفت.
منبع: ۵۹۸
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۰
کد خبر : 21913
بازدیدها: 115

پاسخی بگذارید »