پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه‌های لازم برای افراد مبتلا به آکنه

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰

افراد مبتلا به آکنه بهتر است برای بهبودی وضعیت خود به نکات ذکر شده توجه کرده و این توصیه‌ها را مراعات کنند

دکتر عباس انتظاری، متخصص پیشگیری از بیماری‌ها و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو آکادمی زیبایی آمریکا و عضو انجمن لیزر ایران اظهار کرد:‌ تمیز کردن بیش از حد پوست می‌تواند سبب بدتر شدن وضعیت آکنه‌ها شود پس صورت خود را دوباره در روز با یک صابون ملایم بشویید و به آرامی خشک کنید.

انتظاری خاطر نشان کرد؛ در حالات طبیعی پوست مبتلا به آکنه را نباید بیشتر از دوبار در روز شست و برای شستشوی باید از آب ولرم استفاده کرده و پوست را نباید سایید و به آن فشار آورد.

این متخصص تاکید کرد:‌ شستن با نرمی نوک انگشتان و خشک کردن با یک حوله نرم و لطیف، بهترین راه است که فشار بر پوست وارد نشود.

انتظاری تاکید کرد: ضایعات آکنه را نباید دستکاری کرد چون ممکن است جای آن برروی پوست باقی بماند و نیز به خاطر داشته باشید استرس و نگرانی می‌تواند باعث تشدید واکنش‌های روانی بر روی آکنه شود باید سعی کنید که نگرانی ، اضطرابی را از خود دور کنید.

وی متذکر شد: درمان را به هیچ وجه تا زمان معین شده توسط پزشک متخصص قطع نکنید چون ممکن است آکنه برگردد.

این متخصص تاکید کرد:‌ بیماری آکنه به مدت‌های طولانی و حتی سال‌ها ممکن است طول بکشد تا درمان شود، چون یک بیماری مزمن است پس نباید به هیچ وجه خودسرانه استفاده از داروها قطع شود و فقط با دستور و توصیه پزشک درمان قطع شود و در تمام طول درمان راهنمایی ها و توصیه‌های پزشک را باید مراعات کرد.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۵۶
کد خبر : 13418
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »