جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز:

توسعه نظام آموزشی و تربیتی ضروری است

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

استاندار البرز گفت: توسعه نظام آموزشی و تربیتی ضروری است

اصغر عربیان ظهر امروز در مراسم افتتاح دانشگاه فرهنگیان استان البرز اظهار داشت: باید به سمتی پیش برویم که نظام آموزشی ما دچار تحولات اساسی شود.

به گفته وی با ایجاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گامی مهم به سمت این مهم نزدیک‌تر شده‌ایم.

این مسئول گفت: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند لذا باید تدابیر اساسی به منظور تربیت این نسل و ارائه آموزش‌های مفید به آنان انجام شود.

استاندار البرز با بیان اینکه هر گامی که برای ارتقای علم و دانش برداشته می‌شود کشور به سمت توسعه و تحول بیشتر نزدیک می‌شود افزود: دین مبین اسلام بر مبنای ارزش‌های والایی بنا شده است که یکی از مهم‌ترین آنها علم است.

عربیان تأکید کرد: اگر امروز کشور به مرحله‌ای از رشد و توسعه رسیده است حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی دانشمندان و محققانی است که بدون هیچ چشم‌داشتی پا به عرصه علم و دانش گذاشتند و موفق شدند با تحقیق و پژوهش به بسیاری از علوم روز دنیا دست پیدا کنند.

استاندار البرز تأکید کرد: امروز ما در بسیاری از علوم می‌توانیم به عنوان صادرکننده باشیم و پیشتاز عمل کنیم.

عربیان افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک مسئولیت سنگین برای ما ایجاد کرده که باید براساس این نقشه راه پیش برویم.

*ارائه بیشتر امکانات آموزشی به دانش‌آموزان

در ادامه این مراسم اکبر حلیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز نیز طی سخنانی گفت: اگر بخواهیم دانش‌آموزانی با دانش کافی تربیت نماییم باید امکانات آموزشی بیشتری را در اختیار آنان بگذاریم و به آنان اجازه بدهیم تا با تحقیق و پژوهش به دانش بیشتری دست پیدا کنند.

وی پاسبانان تعلیم و تربیت اسلامی را در ابتدا والدین و سپس معلمان عنوان کرد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان البرز افزود: امروز نگاه به آموزش و پرورش نیز دچار تحول بنیادین آموزش و پرورش شده است و معلمی موفق خواهد بود که منطبق با سند تحول بنیادین و همگام با تحولات بنیادین باشد.

*مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش تقویت بنیه فرهنگی جامعه است

در ادامه این نشست معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور نیز طی سخنانی اظهار داشت: تقویت بنیه فرهنگی و معنوی مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش در جامعه اسلامی است.

علی اجتهادی افزود: رسالت آموزش و پرورش بسیار سنگین‌تر از نهادهای فرهنگی دیگر است چراکه نسلی در آن پرورش می‌یابند که آینده‌ساز کشور بوده و با حضور آنان سرنوشت کشور رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: امروز دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در کشور فعالیت دارد و تلاش دست‌اندرکاران این دانشگاه بر تربیت انسان‌های اثرگذار می‌باشد.

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۰
کد خبر : 7005
بازدیدها: 152

پاسخی بگذارید »