چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در افتتاحیه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد:

توسعه موضوعات جشنواره رشد از ۱۱ به ۲۰ موضوع

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
توسعه موضوعات جشنواره رشد از ۱۱ به ۲۰ موضوع

دانش روز: دبیر برگزاری چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد گفت: موضوعات چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد از ۱۱ به ۲۰ موضوع توسعه یافته تا فیلم های بیشتری را در خود جای دهد

به گزارش دانش روز، در افتتاحیه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد که عصر روز گذشته در سینما فلسطین برگزار شد، کفاش دبیر برگزاری جشنواره، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ناصری معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش ، محمدی مدیر کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش، هژبری معاون وزیر و رئیس معاونت پرورشی و ناصر ممدوح از پیشکسوتان دوبله حضور داشتند.
در ابتدا حمیدرضا کفاش صحبت های خود را اینطور عنوان کرد: مفتخریم که چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد را در آستانه ولایت کامل ترین انسان تاریخ آغاز می کنیم.
وی افزود: در ابتدا از تمام افرادی که تلاش کردند تا این جشنواره به مرحله ظهور و بروز برسد، صمیمانه تشکر کرده و به عزیزان، مشاوران آموزش و پرورش، مدیران کل استان ها و فیلم سازان در این جشنواره خیرمقدم می گویم.
دبیر برگزاری چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد با بیان گزارشی ادامه داد: این جشنواره سعی کرده است تا ضمن حفظ تمام ویژگی های مثبت جشنواره های قبل، ویژگی های دیگری را به آن اضافه کند. ضمن اینکه فیلم رشد را در سواحل مکران، دریای عمان و در۱۰ منطقه دیگر به نمایش گذاشتیم.
وی تصریح کرد: همچنین از ناصر ممدوح پیشکسوت هنر دوبله کشور و از معلم فداکار گیلان غرب که فداکاری اش باعث نجات جان دانش آموزی شد، در این جشنواره تقدیر به عمل آورد.
کفاش از تمامی استان های برگزار کننده که به مدت یک هفته فیلم رشد را به نمایش گذاشتند، تقدیر کرد.
وی خاطرنشان کرد: دوره های فیلم نامه نویسی از ویژگی های این جشنواره بوده که در ۲۰۰ آموزشگاه، ۱۳ سالن سینمایی و ۱۰ کانون فرهنگی به نمایش گذاشته شده است.
وی با اشاره به اینکه موضوعات جشنواره از ۱۱ به ۲۰ موضوع توسعه یافته تا فیلم های بیشتری را در خود جای دهد، اضافه کرد: سال گذشته ۱۱۳ فیلم و امسال ۲۷۰ فیلم اکران خواهد شد. امسال فیلم های جشنواره در قالب علمی، تربیتی، داستان کوتاه و بلند، انیمیشن و نماهنگ هستند.
دبیر برگزاری چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد عنوان کرد: امسال ۲۰ موضوع در فروردین ماه در سطح جهان اعلام شد. از موضوعات این جشنواره می توان به دیدگاه های امام (ره) و رهبر معظم پیرامون تعلیم و تربیت، سند تحول بنیادین، استقرار نظام جدید آموزشی و مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش نوعی و خاص اشاره نمود.
وی یادآور شد: از فروردین ماه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد فعالیت خود را در فراخوان شروع کرد و ۳ هزار به زبان فارسی، ۱۲ هزار آیین نامه به زبان های زنده دنیا به مراکز فیلم سازی ارسال شد. در این راستا هزار و ۵۳۲ فیلم از ۴۸ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره رسید.
کفاش با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۷۰ فیلم انتخاب شدند، افزود: ۲۵ فیلم داستانی بلند، ۵۵ فیلم داستانی کوتاه، ۳۶ فیلم مستند علمی، ۶۰ مستند و ۹۷ فیلم پویانمایی به بخش مسابقه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد راه پیدا کردند.
وی تصریح کرد: کمیته انتخاب جشنواره در ۲۴ روز از میان هزار و ۵۳۲ فیلم، ۲۷۰ فیلم را برای داوری انتخاب کرد. امسال نیز در چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد ۵ داور خارجی، ۱۱ داور از فرهنگیان و ۳ داور از دانش آموزان هستند.
دبیر برگزاری چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد گفت: در این جشنواره ۴۸ فیلم فرستاده شد که ۲۹ فیلم به مرحله نهایی راه یافت و در هفته جاری از برگزیدگان آن تجلیل می شود. از امروز نیز ۲۷۰ فیلم در ۱۰ سالن کانون فرهنگی تربیتی، ۱۳ سینما، ۲۰۰ آموزشگاه و ۱۰ مرکز در دریای عمان و مکران به صورت رایگان به نمایش در می آید.
وی در خاتمه همچنین بیان کرد: امسال از ۱۵ ارگان که در انجام بهتر این جشنواره کمک کردند، تقدیر به عمل می آید.

منبع: پانا

 

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸
کد خبر : 69461
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »