پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط نیروی انتظامی البرز ۹۷درصد قتل ها و ۳ تن مواد مخدر امسال کشف شد

danesheroz اسفند ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

احمدگودرزی فرمانده انتظامی استان البرز گفت: امسال ۹۷ درصد قتل های اتفاق افتاده این استان توسط کارآگاهان کشف شده است

گودرزی چهارشنبه صبح در آخرین نشست خبری سال۹۱ در جمع اصحاب رسانه با اشاره به حرفه گرایی پلیس افزود: اینها همه بخاطر اقدامات پیشگیرانه ، اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و همچنین ناامن کردن زمینه ها برای دزدان است که حرفه گرایی پلیس و آگاه سازی صنوف و مردم برای تشویق به استفاده از سیستم های بازدارنده از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی اظهار داشت: پلیس بدون مشارکت همه جانبه مردم امنیت پایدار را نمی توان بدست آورد و در همه دنیا هم قتل و جنایت هست بخصوص در کشوران مدعی دموکراسی ولی ما باید سعی کنیم سیاه نمایی نکنیم و استانمان را بد جلوه ندهیم.

گودرزی ادامه داد:سالی که گذشت امنیت در کشور ما زبان زد بود و این در صورتی است که شرایط استکبار جهانی سعی در اختلاف پراکنی بین مردم ما را دارد.

*امسال اصلاً سرقت مسلحانه نداشتیم / کاهش ۴۶ درصدی جرایم خشن

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به تدابیر شدید پلیس برای ایجاد امنیت گفت: امسال سرقت مسلحانه با عنایت الهی به هیچ وجهی رخ نداد که خود نشان دهنده برقراری آرامش در جامعه است.

وی تصریح کرد: استان البرز در سالی که چند روزی به پایانش نمانده جرایم خشن و جرم های برهم زننده افکار عمومی آن نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد کاهش داشته است.

گودرزی ضمن تاکید بر محاسن اجرای طرح زوج و فرد در کرج ادامه داد: ۶۲درصد جرم های کیف قاپی،جیب بری و دخل زنی در اسفند ماه سال جاری به نسبت زمان مشابه پارسال بخاطر اجرای طرح زوج و فرد کاهش پیدا کرده است.

ایشان همچنین متذکر شد در سال آتی حفظ حرمت مردم در دستور کار اصلی ما است و هر مامور بدون ارائه کارت شناسایی و حکم قضایی حق ورود به حریم مردم را ندارد.

*کشف ۳ تن مواد مخدر / دستگیری ۱۲ هزار و۶۹۶نفر

احمد علی گودرزی در ادامه این مصاحبه مطبوعاتی ضمن تشریح اهم کارها و فعالیت های پلیس در سال۹۱،افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر با توجه به عزم و جدیت جمهوری اسلامی در راستای جلوگیری از گسترش موادهای مخدر توانسته است ۳تن مواد مخدر که شامل۲هزار و۱۵۶ کیلوگرم تریاک و ۸۴۴کیلو انواع مواد مخدر صنعتی بوده است

این مسئول اضافه کرد،کشف این مقدار مواد مخدر در چند محموله مختلف و همچنین ضبط گرم به گرم و سانت به سانت مواد مخدر حاصل شده است.

وی ادامه داد: به همین خاطر ۴۷ باند تهیه و توزیع مواد مخدر و جمعاً ۱۲هزار و۶۹۶نفر هم دستگیر شده اند.

این فرمانده در توضیح افراد دستگیر شده افزود: از اینها ۳۹۷ نفر قاچاقچی،۶۵نفر حمل کننده،۷۴۸نفر نگهدارنده و ۱۱هزار و۴۸۶ نفرد توزیع کننده خورده پا بوده اند.

همچنین گودرزی در ادامه گفت: ۶۱ دستگاه خودرو سبک و سنگین که عموما مدل بالا و تیز رو بوده اند متوقف و ده ها اسلحه جنگی ضبط شده است در اقدامات پلیس مبارزه مواد مخدر بوده است.

97درصد قتل ها و 3 تن مواد مخدر امسال کشف شد

*فیلترینگ ۱هزار و ۹۰۰سایت / دستگیری ۸۸ نفر

وی با اشاره به اقدامات پلیس فضای مجازی در استان البرز مدعی شد: ۱هزار و ۹۰۰ سایت غیرقانونی و متخلف را فیلتر کرد که در زمینه های کلاهبرداری و اخاذی و پخش داروهای غیرمجاز و منافی عفت عمومی و… فعالیت داشته اند.

گودرزی در این زمینه افزود: ۱۰ کافی نت متخلف هم پلمپ شده که در این زمینه ۸۸ نفر دستگیر شدند که از این تعداد۷۵نفر مرد و ۱۳ نفر زن بوده اند.

*دستگیری ۶۱۷ نفر قاچاقچی

فرمانده انتظامی استان البرز در راستای فعالیت های مبارزه با کالاهای قاچاق استان،گفت: پلیس مبارزه با کالای قاچاق  توانسته است در سال ۹۱ مجموعاً ۱۵۲میلیارد ۵۴۴میلیون ریال کالای قاچاق که اعم آنها فرآورده های سوختی و بهداشتی بوده اند را کشف کند.

این مسئول افزود: در این راستا ۳۹۵ فقره پرونده تشکیل شده و به مراجع قضایی و تعزیرات تحویل داده شده است که در مجموع این اقدامات  ۶۱۷ نفر دستگیر و ۱۸۷ دستگاه خودرو ضبط شدند.

*پلمپ ۲هزار و ۹۸۳ واحد صنفی متخلف / دستگیری ۱۸۴ نفر اراذل

گودرزی همچنین ضمن قدردانی از فعالیت های بی شائبه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان،گفت:این معاونت با ۱۷۶ هزار ۳۵۵ بازدید محسوس و نامحسوس از صنوف مختلف توانست ۲هزار ۹۸۳ واحد صنفی مختلف و مجرم را پلمپ و ۸هزار ۸۳۷ واحد دیگر اخطاریه در یافت کردند.

وی گفت:همچنین با پیگیری ، جدیت و دقت پلیس ۱۸۴ نفر از اراذل نامی و شرور کرج دستگیر شدند که باعث خوشحال مضاعف شهروندان عزیزمان شده است.

*فوت ۳۲۲ نفر در تصادفات امسال البرز

فرمانده انتظامی استان البرز همچنین در ادامه نشست خبری و ضمن تاکید وضعیت خوب استان در حوزه پلیس راه و راهور بیان کرد: وضعیت استانمان در این حوزه قرمز نیست ولی امسال ۹هزار و ۲۳۵ تصادف رخ داده است که به همین علت متاسفانه ۳۲۲ نفر از هموطنمان فوت کرده اند.

احمد علی گودرزی ادامه داد: ولی با تمام اینها این آمار نسبت به پارسال ۲ درصد کاهش داشته است و خداروشکر در ۵ سال اخیر هرساله تصادفات و فوتیان مرتباً کاهش داشته اند.

وی تصریح کرد: از مجموع این تصادفات ۲ هزار ۳۴۵ برخوردهای جرحی بوده است که بازهم با ابراز تاسف ۲ هزار ۶۶۳ نفر مجروح شده اند.

گودرزی اظهار داشت: همچنین امسال ۶۴۷هزار ۴۴۱ تخلف های مختلف رانندگی در جاده ها به ثبت رسیده است که ۱۳هزار و۶۰۰ دستکاه خودرو متوقف شده اند.

*کشف ۱میلیون و۳۰۰هزار مواد مختلف محترقه در البرز

این فرمانده در تشریح دیگر اقدامات نیروی انتظامی این استان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون برای مقابله با فروشندگان انواع مواد محترقه ۱میلیون و۳۰۰هزار مواد محترقه مختلف کشف شد که ۶۰ درصد این کشفیات در اسفندماه جاری است.

ایشان همچنین ادامه داد: در این راستا از ۱۲۲ واحد صنفی مرتبط بازدید شده و ۵۹ واحد اخطاریه دریافت و ۷ واحد دیگر پلمپ شده است و ۵۶ نفر هم دستگیر شدند.

97درصد قتل ها و 3 تن مواد مخدر امسال کشف شد

*”نوروز پرنشاط ، با رعایت قانون و احترام به دیگران” اشعار سال جدید نیروی انتظامی

سردار با اشاره به شعار امسال پلیس گفت: از ۲۴ اسفند ماه سال جاری لغایت ۱۷ فروردین سال آینده طرح های نوروزی پلیس اجرای می شود و به صورت ۱۰۰درصد آماده می باشیم.

گودرزی اضافه کرد:برای ایجاد امنیت بیشتر در ایام نوروز شهروندان ۳۰۰ دستگاه موتور سوار پلیس به همراه راکب در کوچه و پس کوچه های استان گشت می زنند و ۵۱ تیم گشتی هم در جاده ها اصلی با کمک پلیس یگان ویژه به مدت ۲۰ روز طرح امنیت در جاده را اجرا خواهند کرد.

وی همچنین ادامه داد: ۲۷۰ مامور پلیس راه در جاده ها برای مردم خدمت میکنند و با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهند کرد.

فرمانده انتظامی این استان اظهار داشت: امسال در صورت نیاز با هماهنگی های صورت گرفته از ظرفیت بسیج کمک خواهیم گرفت.

احمد علی گودرزی در پایان گفت: از امروز ۲۳ اسفند ماه معتادان از سطح شهر جمع آوری می شوند و تا آخر عید در مکانی پیش بینی شده با تمامی امکانات لازمه حضور خواهند داشت که این هم خدمت دیگری از پلیس برای مردم عزیز شهرمان است.

لازم به ذکر است در پایان این نشست مطبوعاتی تمامی خبرنگاران حاضر از دستان سردار عیدی خود را دریافت کردند که به عنوان اولین عیدی سال ۹۲ خاطره خوبی برایشان باقی بماند.

 

پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۱
کد خبر : 9760
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »