یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توزیع کتاب‌های جدید سوم دبستان و اول دبیرستان در شهریورماه

danesheroz2 خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
توزیع کتاب‌های جدید سوم دبستان و اول دبیرستان در شهریورماه

دانش روز:مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی از تالیف کتب جدید سوم ابتدایی و اول متوسطه اول خبر داد و گفت: این کتب جدید در شهریور ماه همزمان با سایر کتب درسی در سراسر کشور توزیع می شود

به گزارش گروه علمی دانش روز، محمدعلی جمالی‌فر در خصوص تغییرات ایجاد شده در کتب درسی، اظهار کرد: تمامی تغییر و تحولات محتوای کتاب‌ها در تمامی مقاطع همسو با برنامه درسی ملی است.

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی تصریح کرد: سال گذشته محتوای کتاب‌های پایه دوم ابتدایی تغییر کرد و تغییرات کتاب‌های پایه سوم ابتدایی نیز متناسب با تغییرات پایه دوم ابتدایی است.

وی افزود: تغییر محتوای کتاب‌های پایه سوم همچون دوم با توجه به نظر کارشناسان بر اساس ویژگی‌های جسمی و سنی و روانی صورت گرفته است.

به گفته جمالی فر، معلمان در دروس تازه تالیف شده تحت آموزش قرار می گیرند و معلمان با کتاب راهنما در این دروس، محتوا و نحوه آموزش را طراحی کرده و ارزیابی دانش آموزان نیز به صورت عملی خواهد بود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تالیف سازمان پژوهش و برنامه ریزی ادامه داد: اقدامات لازم برای تغییر محتوای کتاب های پایه سوم ابتدایی و تالیف کتاب های پایه اول متوسطه اول انجام پذیرفته است و این کتاب ها مانند سایر کتب درسی در شهریور ماه امسال توزیع می شود.

وی تاکید کرد: تالیف کتاب ها شامل چندین مرحله است که ابتدا معلمان با تجربه و مولف را از سراسر کشور شناسایی کرده و درباره برنامه درسی از آن ها نظرخواهی می شود، سپس نظرات به گروه های درسی منتقل شده و با استفاده از همین نظرات محتوای کتاب های درسی در نسخه ابتدایی به نگارش در می آید.

جمالی‌فر یادآور شد: پس از نگارش، کتاب های درسی به استان ها ارسال شده و در آنجا گروه تحلیل و بررسی محتوای آموزشی و تربیتی از کارشناسان استان نظرات مختلف را جمع آوری کرده و دوباره این نظرات به کارشناسان گروه تالیف بازگردانده می شود.
وی اظهار کرد: در هر گروه درسی متخصصان برنامه ریزی و ارزشیابی آموزشی پس از بررسی نظرات کارشناسان سراسر کشور، اقدام به نگارش محتوا و تالیف کتابهای درسی می کنند و قطعاً نسخه اول کتاب با نسخه چاپ شده آن تفاوت محسوسی دارد.

منبع: پانا

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۶
کد خبر : 29032
بازدیدها: 419

پاسخی بگذارید »