پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توزیع دفترچه‌ های انتخاب رشته کنکور ۹۲ از فردا

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
توزیع دفترچه‌ های انتخاب رشته کنکور ۹۲ از فردا

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام اینکه دفترچه های چاپی راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۲ از فردا چهارشنبه در تمام باجه های پستی کشور توزیع می شود، گفت: فرایند انتخاب رشته مجازین کنکور سراسری ۹۲ از روز پنج شنبه آغاز می شود.

به گزارش دانش روز، حسین توکلی با اشاره به چاپ و تکثیر دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری امسال اظهار داشت: با اینکه قرار شده بود این دفترچه امسال فقط به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سنجش به داوطلبان ارائه شود اما به دلیل فراهم کردن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی که دسترسی به این دفترچه از طریق سایت برایشان دشوار است با هماهنگی شرکت پست جمهوری اسلامی ترتیبی داده شد تا این دفترچه ها پس از چاپ و تکثیر از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه، ۱۶ مردادماه ۹۲ در تمام باجه های پستی سراسر کشور توزیع شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: اطلاعیه سازمان سنجش درباره نتایج و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان شرکت در گزینش برخی کدرشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و عیردولتی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام نکرده اند نیز تهیه شده و داوطلبان می توانند براساس این اطلاعیه از پنج شنبه، ۱۷ مردادماه تا سه شنبه، ۲۲ مردادماه نسبت به ثبت نام و انتاخب رشته در آنها براساس سوابق تحصیلی دیپلم اقدام کنند.
وی افزود: پس از تائید نهایی کد رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماه رمز ۱۵ حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود و داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر داوطلب داده می‌شود و در صورت انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ حرفی به هیچ عنوان اجازه انتخاب رشته مجدد را ندارند.
مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: البته در صورتی که نیاز به تصحیح و یا ویرایش انتخاب‌های خود را داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به بخش ویرایش نسبت به اصلاح انتخاب‌های خود اقدام کرده و رسید لازم را دریافت کنند، بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب رشته نهایت دقت را داشته باشند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان توصیه کرد دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنند و با استفاده از تسهیلات سازمان سنجش همچون ویژه نامه، کتاب و نرم افزار راهنما، رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.
به گزارش پانا، نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ برای تعداد ۹۲۴ هزار و ۵۳۵ نفر داوطلب حاضر در جلسه آزمون در قالب کارنامه تنظیم شده و از روز پنج شنبه، ۱۰ مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفته است.
منبع:پانا
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۶
کد خبر : 47042
بازدیدها: 290

پاسخی بگذارید »