سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توزیع بن های رمضان

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
توزیع بن های رمضان

دانش روز: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مستمری مددجویان در سال جاری حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند و همچنین بن های مربوط به ماه رمضان مددجویان نیز به مبلغ ۳۰ هزار تومان میان آنان در سراسر کشور توزیع شده است

 

یه گزارش دانش روز، همایون هاشمی در نشست خبری خود در خصوص افزایش مستمری مددجویان در سال جاری گفت: بنده تضمین می‌دهم مستمری مددجویان حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور به طور جدی پیگیر وضعیت لایحه بازنگری شده قانون جامعه حمایت از معلولان است که هم‌اکنون این لایحه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است که امیدواریم به زودی به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. تمامی دستگاهها وظایف خود را نسبت به معلولان انجام دهند و شرایط مناسبی را برای حضور معلولان در جامعه فراهم کنند.

رئیس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: در حوزه تحصیل معلولان تحت پوشش بهزیستی نیز اتفاقات خوبی صورت گرتفه است به طوریکه در حال حاضر تعداد قابل توجهی از نخبه‌های معلول به عنوان مشاورین سازمان بهزیستی مشغول به کار شده‌اند.

وی تصریح کرد: در بخش مسکن مددجویان نیز قرار بود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای معلولان و زنان سرپرست خانوار ساخته شود که تا به امروز ۱۴۰ هزار واحد مسکونی ساخته و در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار گرفته است و بنا داریم تا نیمه دوم سال جاری ۶۰ هزار واحد باقیمانده از طرح نهضت تامین مسکن معلولان را در اختیار جامعه هدف قرار دهیم.

هاشمی از همکاری خیرین و نیکوکاران در بخش مسکن معلولان تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه با حضور خیرین در قالب حامیان معلولان، اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته است به طوریکه در بخشی از سهم آورده معلولان توسط خیرین تامین شده است.

وی به توزیع ۶ نوبت بن غیرنقدی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت: بنده از زمان حضورم در سازمان بهزیستی تاکید داشتم که در کنار مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی باید به معیشت جامعه هدف توجه شود که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته همچنین بن های مربوط به ماه رمضان نیز هفته گذشته در اختیار جامعه هدف سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: در بخش فرهنگی نیز اتفاقات خوبی در این سالها افتاده است که از آن جمله می‌توان به اجرای طرح آفتاب اشاره کرد که در قالب این طرح جشنواره‌های مختلفی برگزار می‌شود ضمن اینکه در دو سال اخیر تعداد قابل توجهی از معلولان و مددجویان به صورت رایگان به سفرهای زیارتی و سیاحتی اعزام شده‌اند.

هاشمی درخصوص راه‌اندازی نشر سازمان بهزیستی کشور گفت: این کار برای نخستین بار در کشور رقم خورد که از این پس کتابهای سازمان بهزیستی توسط این سازمان منتشر خواهد شد.

وی درخصوص آخرین وضعیت بیمه تکمیلی معلولان گفت: در این بخش نیز به این نتیجه رسیدیم که صندوق بیمه‌ای و درمانی را در سازمان راه اندازی کنیم به طوریکه این صندوق همان فعالیت بیمه تکمیلی را با کیفیت بهتر و در زمان مناسب‌تر انجام می‌دهد به طوریکه سال گذشته برای راه‌اندازی این صندوق ۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که امسال با توجه به افزایش تعداد معلولان این رقم به ۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی به برنامه های سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: توسعه برنامه اورژانس اجتماعی در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه از نظر قانونی و اعتباری به دستاوردهای خوبی رسیدیم به طوریکه هم‌اکنون ضریب نفوذ اورژانس اجتماعی به ۱۰۰ درصد رسیده است و در هفته آینده نیز اورژانس اجتماعی را به صورت رسمی افتتاح خواهیم کرد.

هاشمی گفت: مداخله در حوزه کاهش طلاق یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی بوده به طوریکه یک سوم مراجعه کنندگان در این بخش با استفاده از رهنمودهای مددکاران از طلاق منصرف شده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و توسعه آن در دستور کار قرار گرفت و هم‌اکنون بیش از ۹۲ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند و در آینده نیز می‌توانند از مستمری بیمه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: ساماندهی کودکان خیابانی و کار ، توسعه کمی و کیفی مهدهای کودک، ایجاد اداره تولید محتوا و نظارت کیفی در مهدهای کودک، احداث مسکن ویژه مددجویان(زنان سرپرست خانوار و معلولان)، راه‌اندازی بنیادهای ژنتیکی، توسعه اقدامات در حوزه کاهش آسیبها، پیشگیری و آگاه‌سازی، اجرای سند ملی سالمندان و غیره از دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی در سال ۹۱ بوده است.

هاشمی به برنامه های سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: بسته جامع پیشگیری، تدوین برنامه‌های تاکنیکی استانها براساس برنامه راهبردی، پیگیری تدوین و قانون جامعه پیشگیری از معلولیتها، تاثیر مراکز اقامتی میان مدت برای گروههای خاص و به خصوص خانمهاف تهیه نقشه آسیب‌های اجتماعی در استانها، تدوین برنامه‌های مدون برای کودکان ۰ تا ۵ سال، پیگیری تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، راه‌اندازی بنیادهای آینده پژوهی و… از جمله برنامه های سازمان در سال جاری است .

رئیس سازمان بهزیستی افزود: در حوزه‌های تخصصی نیز می‌توان به استقرار نظام طبقه بندی و صدور کارتهای جدید معلولیت، تامین اعتبار برای خرید لوازم کمک توانبخشی بخصوص ویلچر و همچنین به صفر رساندن پشت‌نوبتی ها در خصوص کاشت حلزون اشاره کرد. همچنین در سال جاری ۱۰ هزار ویلچر از سوی سازمان بهزیستی  در بین معلولان تحت پوشش توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: سال گذشته و علیرغم مشکلاتی که وجود داشت توانستیم تعداد کمپهای مجاز را به ۶۰۰ کمپ برسانیم که خوشبختانه در حال حاضر برای پذیرش و درمان معتادان مشکلی نداریم همچنین توسعه NGOها و مراکز غیردولتی یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی در سالهای اخیر بوده است که در این زمینه با رشد قابل توجهی روبرو بوده‌ایم که از آن جمله می‌توان به ایجاد جامعه خیرین حامیان معلولان کشور اشاره کرد.

هاشمی ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان گلریزان‌هایی در سطح کشور برای حمایت از نیازمندان و مددجویان بهزیستی انجام می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان نشست خبری خود گفت: طرح آفتاب یکی از طرح‌های موفق سازمان بهزیستی در سالهای اخیر محسوب می‌شود که این طرح توانسته است فاصله بین مددجو و مسئولان بهزیستی را کاهش دهد به طوریکه طرح آفتاب پس از ماه مبارک رمضان مجدداً اجرا خواهد شد به طوریکه بنا داریم پس از ماه مبارک رمضان این طرح را در یک زمان‌بندی مناسب در استان‌های ایلام، کردستان، لرستان، سمنان و غیره برگزار کنیم.

در پایان نشست خبری از ۱۴ کتاب با عناوین مختلف که توسط سازمان بهزیستی منتشر شده بود رونمایی شد.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
کد خبر : 38765
بازدیدها: 257

پاسخی بگذارید »