سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‎دستی و گردشگری استان البرز:

توزیع بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری البرز به ۲ زبان فارسی و انگلیسی

danesheroz اسفند ۱۹, ۱۳۹۱ ۰
توزیع بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری البرز به ۲ زبان فارسی و انگلیسی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‎دستی و گردشگری استان البرز گفت: به منظور معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان البرز بروشورهایی به ۲ زبان انگلیسی و فارسی تهیه شده است که در بین مسافران و گردشگران توزیع خواهد شد

احد شریفی امروز اظهار داشت: با توجه به اینکه استان البرز در فصول مختلف به ویژه تابستان و بهار شاهد ورود گردشگران خارجی بسیاری است، لذا جاذبه‌های گردشگری این استان به صورت بروشور به دو زبان معرفی شده است.

وی ادامه داد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بیش از گذشته جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این استان به مسافران و گردشگران شناسانده شود، چراکه با این اقدام گامی مهم در جهت جذب گردشگر برداشته می‌شود و بالطبع در رونق اقتصادی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

این مسئول در ادامه سخنان خود از ساماندهی ۲۰ پایگاه اطلاع‎رسانی گردشگری در البرز خبر داد و افزود: این پایگاه‌ها در ورودی و خروجی و میدان‌های اصلی کلانشهر کرج، شهرستان‌های نظرآباد، ساوجبلاغ، طالقان، اشتهارد و جاده کرج – چالوس تعبیه شده است که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌دهند.

شریفی گفت: در این راستا و براساس تمهیدات اندیشیده شده امسال نیز چون سال‌های گذشته نظارت دقیقی بر فعالیت مراکز رفاهی و رستوران‌ها نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‎دستی البرز در بخشی دیگر از سخنان خود به آمادگی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی البرز به منظور خدمت‎رسانی به مسافران نوروزی اشاره کرد و افزود: در این راستا وظایف ادارات، نهادها و سازمان‌های دولتی این استان برای استقبال از مسافران نوروزی به تفکیک تعریف شده است.

شریفی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی البرز را شامل اورژانس، نیروی انتظامی، هلال‎احمر، اداره کل راه و شهرسازی، آتش‎نشانی، راهنمایی و رانندگی و شهرداری عنوان کرد.

به گفته وی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با ۱۷ معاونت و هفت کمیته تخصصی به منظور ارائه خدمات به مسافران و شهروندان در ایام نوروز تشکیل و فعال شده است.

شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۷
کد خبر : 9235
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »