یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تورموری که باعث ترک تحصیل از مدرسه شد

danesheroz1 دی ۷, ۱۳۹۲ ۰
تورموری که باعث ترک تحصیل از مدرسه شد

دانش روز: پزشکان برای چندمین بار مرد چینی را که روی صورتش تومور ۱.۵ کیلویی دارد و به مرد فیلی مشهور شده را تحت عمل جراحی قرار دادند

به گزارش دانش روز، هانگ چونکای ۳۷ ساله از استان هانان چین که رسانه ها از وی با عنوان مرد فیلی چین نام می برند از نوع بسیار شدید نوروفیبروماتوز  رنج می برد که موجب شده است تومورهای بزرگی روی صورتش ایجاد شود و صورت وی را کاملا از شکل خارج کند.

گفته می شود که وی وخیم ترین مورد از این شرایط در تمام دنیا محسوب می شود.

روز چهارشنبه وی تحت یک سری جراحی دیگر در بیمارستانی در گوانگجو قرار گرفت تا تومور از گونه چپ صورت وی خارج شود.

براساس اعلام پزشکان عمل جراحی این مرد چینی موفقیت آمیز بود و اکنون دو تومور دیگر باقی مانده است.

نوروفیبروماتوز (Neurofibromatosis) یک بیماری ژنتیکی است که اعصاب و پوست را درگیر می کند. در این بیماری تومورهای خوش‌خیم غیر سرطانی در مسیر اعصاب رشد می‌ کنند و این رشد موجب برور مشکلاتی در پوست و استخوانها می ‌شود.

اگرچه بسیاری از افراد دارای این شرایط آن را از یکی از والدین خود به ارث می برند، اما بیش از ۵۰ درصد بیماران به صورت اتفاقی و از طریق یک جهش ژنی پیش از تولد به این شرایط مبتلا می شوند.

به رغم ظاهر هشدار دهنده، که در نتیجه رشد سلولها ایجاد می شود این بیماری سرطان زا و یا مسری نیست.

تومورهای صورت هانگ چونکای که ۵ سال پیش وزنی معادل ۱۵ کیلوگرم داشت موجب فشار روی بدنش و از شکل خارج شدن ستون فقرات وی و درد مستمر شده بود.

این تومور برای اولین بار در ۴ سالگی وی ظاهر شد و همچنان بزرگتر و بزرگتر شد. در ۱۰ سالگی وی به علت شرایط ظاهری خود مجبور به ترک مدرسه شد و تمام دندانهایش را در ۲۵ سالگی از دست داد و از آن پس صحبت کردن و غذاخوردن برای وی دشوار شده است.

هانگ در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ نیز تحت عمل جراحی قرار گرفته بود تا تومور ۱۵ کیلوگرمی از صورت وی خارج شود که این عمل ها به دلیل احتمال خونریزی زیاد، بسیار مخاطره آمیز توصیف شده بود.

منبع: مهر

شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۷
کد خبر : 83133
بازدیدها: 308

پاسخی بگذارید »