شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

توجه به وضع معیشت از اقدامات ضروری در آموزش و پرورش

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
توجه به وضع معیشت از اقدامات ضروری در آموزش و پرورش

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزیری که رای اعتماد مجلس را کسب می‌کند باید بتواند از تمام ظرفیت‌ها و وضعیت‌های موجود در وزارت آموزش و پرورش و بحث‌های خارج از این وزارت استفاده کند

 به گزارش دانش روز، فرهاد بشیری در پاسخ به این سوال که الویت‌های بخش آموزش و پرورش چه مسایلی است؟ اظهار کرد: موضوع آموزش و پرورش در زمینه‌های مختلف بسیار مهم است و برای توسعه آن باید دقت خاصی به این نظام شود. در حالی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز توجه به آموزش و پرورش روز به روز بیشتر شده است.

 وی با بیان اینکه برای دولت یازدهم انتظاراتی را مدنظر داریم، افزود: وزیری که رای اعتماد مجلس را کسب می‌کند باید بتواند از تمام ظرفیت‌ها و وضعیت‌های موجود در وزارت آموزش و پرورش و بحث‌های خارج از این وزارت استفاده کند و آن‌ها را با تعامل منطقی و شیوه بلیغ در عرصه علم وفرهنگ به کار ببرد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که در وزارت آموزش و پرورش ضرورت دارد، تصریح کرد: لازم است به کادر آموزشی پرورشی، وضع موجود معیشت، مسایل علمی آموزشی برای ارتقا سطح علمی فرهنگی دانش‌آموزان و فضای فیزیکی ورزشی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی اهتمام و توجه ویژه‌ای شود.

تدبیر منطقی و کارشناسانه برای مسایل آموزش و پرورش/انتخاب وزرا از گزینه‌های بابرنامه‌تر

وی ادامه داد: لازم است برای مسایل موجود در نظام آموزش و پرورش تدبیر منطقی و کارشناسانه شود و در ارتباط با فضاهای خصوصی مدارس و امور ورزشی تلاش بیشتری صورت گیرد. در حقیقت همه فرصت‌ها و امکانات در اختیار گرفته شود تا نظام آموزش و پرورش پیشرفت همه‌جانبه‌ای داشته باشد.

 بشیری خاطرنشان کرد: انتظار نمایندگان مجلس بر این بود که رئیس جمهور باید از گزینه‌های جوان‌تر، شاداب‌تر و با برنامه‌تر وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را انتخاب نماید اما اکنون حسن روحانی رئیس جمهور، محمدعلی نجفی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرده‌اند. او نیز برنامه‌های خود را مطرح کرده و در حال بررسی مدافعان قرار گرفته است.

منبع:پانا

 

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
کد خبر : 49577
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »