جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:

توجه به بهداشت روانی دانش‌ آموزان از مهمترین عوامل تربیتی در مدارس

danesheroz1 آبان ۱, ۱۳۹۲ ۰
توجه به بهداشت روانی دانش‌ آموزان از مهمترین عوامل تربیتی در مدارس

دانش روز: مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: یکی از مهمترین عوامل تربیتی در مدارس توجه به بهداشت روانی دانش‌آموزان است

 به گزارش دانش روز، خسرو ساکی  در همایش کارشناسان بهداشت روان اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در مدارس مورد توجه مدیران و مربیان پرورشی قرار گیرد توجه به فضای مدارس است.

وی پیشگیری از بیماری روانی و سالم سازی محیط در فضای خانه و مدرسه را از اولویت‌ها عنوان کرد و افزود: از آن جایی که در مدارس آینده سازان کشور تربیت و پرورش می‌یابند لذا باید مناسب سازی‌های لازم برای متعادل ساختن محیط مدرسه انجام شود.

این مسئول با بیان این که شکوفا شدن استعدادهای دانش‌آموزان و تأمین نیازهای آنان از مهمترین مسائلی است که باید بیش از گذشته به آن توجه شود افزود: مدرسه کانون انسان سازی است لذا باید برنامه‌ها و تمهیدات اساسی برای پرورش و تربیت درست دانش‌آموزان در مدارس انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز یکی از مهمترین شاخص‌ها و اقداماتی که باید در مدارس نیز به آن توجه شود شاخص‌های کمی و کیفی فضای آموزشی و نیروی انسانی است ادامه داد: تأمین نیروهای انسانی ماهر و متخصص باید در اولویت قرار گیرد.

در ادامه این مراسم مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش نیز طی سخنانی از برگزاری جشنواره بهداشت روان برای مشاوران استان‌ها و مسئولانی که در راستای تامین امنیت روح و روان دانش‌آموزان با آنها در ارتباط هستند خبر داد و گفت: در این همایش‌ها اخرین یافته ها و تحقیقات در این باره به نمایش گذاشته خواهد شد.

حسن فرازنده خالدی ادامه داد: برای تحقق اهداف مورد نظر و ایجاد فضاهای با آرامش برای دانش‌آموزان باید تحقیقات و پژوهش‌های مناسبی صورت گیرد تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی یکی از مهمترین اقداماتی که در این راستا باید انجام داد را کاهش استرس دانش‌آموزان در زمان امتحان عنوان کرد و گفت: کاهش استرس دانش‌آموزان در زمان امتحان نیز یکی از مهمترین عوامل بهداشت روانی دانش‌آموزان است.

منبع: فارس

 

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۷
کد خبر : 68849
بازدیدها: 491

پاسخی بگذارید »