جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توافق نامه ژنو در مدرسه حقانی مورد بررسی قرار گرفت

danesheroz1 بهمن ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
توافق نامه ژنو در مدرسه حقانی مورد بررسی قرار گرفت

دانش روز: نشست علمی و سیاسی با عنوان ˈطلبه طراز انقلاب اسلامیˈ با موضوع ˈبررسی تفصیلی توافق نامه ژنوˈ با حضور طلاب و استادان مدرسه علمیه حقانی قم برگزار شد

به گزارش دانش روز،  حجت الاسلام ˈ علی مطلبی پورˈ کارشناس سیاسی حوزه در این نشست اظهار کرد: موضوع هسته ای ایران از سال ۱۳۸۲ وارد فاز سیاسی و مذاکرات ایران و غرب آغاز شد.

وی افزود: وقتی فضا در بحث هسته ای ایران حساس شد، کشورمان برای اثبات حقانیت خود اقدام به مذاکره با سه کشور اروپایی و بعدها پنج کشور قدرتمند جهان کرد.

وی بیان کرد: مذاکرات ایران از وزارت امور خارجه در زمان دکتر خرازی آغاز شد و بعد پرونده به دست حجت الاسلام و المسلمین ˈحسن روحانیˈ در شورای عالی امنیت ملی رسید و پس از وی دکتر ˈعلی لاریجانیˈ و سپس دکتر ˈسعید جلیلیˈ عهده دار این مذاکرات شدند و پس از تغییر دولت، این پرونده به وزارت امور خارجه عودت داده شد.

مطلبی پور بیان کرد: توافقی که در سوم آذرماه بسته شد، تنها توافقی بود که پس از سال ها مذاکره ایران با غرب بر سر مساله هسته ای به وجود آمد و تا پیش از آن هیچ توافقی حاصل نشده بود.

این کارشناس سیاسی حوزه با حکیمانه خواندن نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون مساله هسته ای گفت: سخنان ایشان همیشه حکیمانه بوده و نشان دهنده عمق نگاه معظم له به این مساله و آشنایی کامل با سلطه گران و استکبار است.

مطلبی پور در پایان بر لزوم توجه کامل به سخنان و مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مساله تاکید کرد.

در حاشیه این نشست علمی نمایشگاه عرضه کتاب با محوریت سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، درباره مساله هسته ای با عنوان ˈمن دیپلمات نیستیم، یک انقلابی امˈ برگزار شد.

همچنین، نماهنگی درباره سیر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توافق هسته ای با غرب و نحوه تعامل ایران با جامعه جهانی و تقویت قوای دفاعی کشور به نمایش درآمد.

منبع: ایرنا

سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۰
کد خبر : 94285
بازدیدها: 167

پاسخی بگذارید »