پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مهمانپرست در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

توافق ایران و۱+۵ درباره زمان برگزاری مذاکرات/آمادگی برای رفع نگرانی‌های آژانس

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی وزارت امورخارجه از توافق ایران و گروه ۱+۵ درباره زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات خبر داد و در آستانه مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، اعلام کرد: امیدواریم در این مذاکرات با به رسمیت شناختن حقوق کامل هسته ای ما، طرفین درباره چارچوب توافقات هر چه سریعتر به نتیجه برسند

رامین مهمانپرست روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرنگاری که نظر او را درباره اظهار ناامیدی “یوکیا آمانو” مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات فردا(چهارشنبه) ایران و آژانس پرسید، گفت:امیدواریم در این مذاکرات با به رسمیت شناختن حقوق کامل هسته ای ما، طرفین درباره چارچوب توافقات هر چه سریعتر به نتیجه برسند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: همانطور که قبلا اطلاع رسانی شده بود فردا مذاکرات بعدی بین نمایندگان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران برگزار خواهد شد و این مذاکرات در چارچوب فنی و حقوقی خود دنبال می شود.

مهمانپرست ادامه داد: نشست هایی که تا کنون برگزار شده، سازنده و مثبت تلقی شده است و امیدواریم در این نشست، تفاهم کلی حاصل شود به همان شکل که قبلا معاون آقای آمانو رییس هیات مذاکره کننده از طرف آژانس، مذاکرات را مثبت و تلقی و اظهار امیدواری کرده بود که می‌توان در این نشست به یک توافق جامع دست پیدا کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: بارها اعلام کرده ایم برای مذاکرات سازنده همیشه آماده هستیم و امیدواریم با به رسمیت شناختن حقوق کامل ما، چارچوب توافقات هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

وی در عین حال تصریح کرد: برای رفع ابهامات احتمالی یا نگرانی هایی که ممکن است به لحاظ فنی وجود داشته باشد، آمادگی داریم.

توافق ایران و ۱+۵ درباره زمان برگزاری مذاکرات

مهمانپرست در پاسخ به سوالی درباره تعیین زمان و مکان دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ که این گروه متشکل از کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه ، روسیه ، چین و آلمان است، گفت: هفته گذشته پیشنهادات خود را درباره زمان و مکان برگزاری مذاکرات آتی ایران و ۱+۵ به اطلاع طرف مقابل رساندیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: شب گذشته خانم “هلگا اشمیت” معاون “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با “علی باقری” معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تماس تلفنی داشت و طرفین درباره زمان مذاکرات به توافق رسیدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بدون اعلام زمان توافق شده، گفت: قرار شد که معاون خانم اشتون در اسرع وقت پاسخ گروه ۱+۵ را در مورد مکان مذاکرات اطلاع دهد تا بتوانیم مذاکرات را از سر بگیریم.

این خبر کامل می شود.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۹
کد خبر : 4163
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »