شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تهیه کتاب برای معرفی آموزش وپرورش ایران به دو زبان عربی و انگلیسی

danesheroz1 اسفند ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
تهیه کتاب برای معرفی آموزش وپرورش ایران به دو زبان عربی و انگلیسی

دانش روز: قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تهیه کتاب برای معرفی آموزش و پرورش ایران به دو زبان عربی و انگلیسی را گامی مهم برای تحقق اهداف آموزش و پرورش در مدارس خارج از کشور دانست

به گزارش دانش روز، خلیل الله بابالو قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در دومین روز از نشست سرپرستان وعاملان ذیحساب مدارس جمهوری  اسلامی ایران در خارج از کشور در محل باشگاه فرهنگیان ، از اهمیت و ضرورت امر کیفیت بخشی به فعالیت ها و ماموریت های امور بین الملل و مدارس خارج از کشور سخن گفت و افزود، این مرکز به منظور تحقق بخشیدن به این امر مهم و خطیراقدام به پیش بینی برخی برنامه ها نموده است.

بابالو

 

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تقویت بنیه علمی معلمان اعزامی در حین خدمت باایجاد مرکز مجازی و یا قرارداد با مراکز را گامی مهم برای ارتقاء بهبود آموزشی و مفهومی معلمان و بهبود پیشرفت آموزشی دانش آموزان و کارآیی مدارس عنوان کرد، وی تهیه تجهیزات آموزشی و وسایل کمک آموزشی مرجع برای مدارس ایرانی خارج از کشور را  نیز مهم دانست و افزود، این امر منجر به افزایش درک وفهم دانش ‌آموزان، قابل دسترس شدن امکانات آموزشی و ورود فناوری به آموزش خواهد شد.

 

بابالو ایجاد سیستم نظارت کارآمدتر و موثرتر در مدارس ایرانی خارج از کشور را از جمله برنامه های دردست اقدام دانست و  افزود، جذب و گزینش علمی و تخصصی و احراز صلاحیت معلمان از بین ایرانیان خارج از کشور و دانشجویان مقیم آن کشورها گامی مهم برای اجرایی شدن اهداف موردنظر مرکز اموربین الملل خواهد بود.

 

وی همچنین تقویت بنیه علمی ، تعمیق بینش بین المللی فرهنگیان اعزامی قبل از اعزام را شایان توجه دانست و گفت ، فرهنگیان اعزامی، سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هستند، لذا آموزش و مهارت زندگی برای همزیستی مسالمت آمیز فرهنگیان اعزامی باتوجه به فرهنگ های مختلف لازم و ضروریست .

 

بابالوایجاد کتابخانه مرکزی ومجازی، فعال سازی و عملیاتی کردن موافقت نامه ها و تفاهم نامه ها و برگزاری جلسات مستمر کارگروهی با حضور مدیران خارج از مرکز و رسانه های بین المللی را جزء اهداف مهم این مرکز معرفی کرد.

 

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور برگزاری کنفرانس های بین المللی
درخصوص موضوع های مبتلا به آموزش وپرورش ایران را قدمی مثبت برای تعامل با سایر کشورها برای یافتن راه حل ها و چگونگی انجام راه حل برای رفع چالش های آموزش وپرورش کشور بیان کرد.

 

وی بااشاره به ایجاد بانک اطلاعاتی برای گزینش و تربیت معلمان برخوردار از قابلیت حضور در مجامع علمی دنیا، این برنامه را گامی سودمند برای معرفی معلمان ایرانی برای شرکت در فرایند سیاست گذاری های آموزش وپرورش ذکر کرد.

 

بابالو اعزام گروه هایی از معلمان در رشته های مختلف به کشورهای جهان و متقابل به ایران را برنامه کارآمد برای ارتقاء خلاقیت ، آشنایی معلمان با روش های آموزش نوین در دنیا و ارتباط دو سویه بین کشورهای خارجی و ایران برشمرد و تأکید کرد این برنامه در راستای کیفیت بخشی به فرآیند یاددهی و یادگیری خواهد بود.

 

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور، تهیه کتاب برای معرفی  آموزش وپرورش ایران به دو زبان عربی و انگلیسی، برقراری ارتباط با ایرانیان خارج از کشور، تقویت سایت مرکز اموربین الملل به دو زبان عربی و انگلیسی را جزء دیگر برنامه های این مرکز برای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی برشمرد.

گفتنی ایست بابالو در پایان ساماندهی به پژوهش ها در زمینه تخصصی و عمومی و همچنین تشکیل کارگروه ها برای ارتباط غنی تر با دیگر نهادهای بین المللی را لازم و ضروری دانست .

شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۴
کد خبر : 98546
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »