شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تهیه برنامه˝یادآوران معروف˝با هدف امربه معروف دانش‌آموزان/معرفی روزی باعنوان بزرگداشت مقام دانش‌آموز

danesheroz اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲ ۰
تهیه برنامه˝یادآوران معروف˝با هدف امربه معروف دانش‌آموزان/معرفی روزی باعنوان بزرگداشت مقام دانش‌آموز

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاری تمام تشکل‌ها برای انجام‌ برنامه‌های معاونت پرورشی نیاز است، گفت: برنامه‌ای تحت عنوان ˝یادآوران معروف˝ با هدف امر به معروف در بین دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

حسین هژبری در جمع معاونان و مدیران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اظهار کرد: نگاه بنده به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی پیش زمینه‌ای است از دیدار مسئولان حال حاضر این اتحادیه در زمان دانش‌آموزی با رهبر معظم انقلاب در همه آنها محبت به دین و پیروی از اولیایی دین و اهل عمل به دستورات ائمه اطهار (ع) موج می‌زد.

 

وی افزود: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی همه مکتبی، انقلابی و شاخص هستند و همواره با تفکراتی رو به جلو شناخته می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: جوانان امروز کمی سخت پسند هستند و با وجود فعالیت‌های گسترده فرهنگی بازهم احساس کمبود می‌شود. البته باید با نگاهی مبنایی برنامه‌هایی مدون برای ۵۰۰ هزار نفر دانش‌آموز نوجوان و جوان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای همه افرادی که کار فرهنگی می‌کنند ۵ نکته کلیدی بینش، دانش، روش، منش و کوشش بسیار مهم است و آنچه یک مجموعه را قدرتمند می‌کند، بینش و مجموعه عقاید شما است.

هژبری با اشاره به ۳ عنصر صداقت، صمیمیت و صراحت، گفت: دوستی و درستی و روراستی در همه مجموعه‌ها لازم است و اگر روراستی وجود نداشته باشد، باعث بدگویی و نفاق می‌شود.

وی با تعریفی از بینش صحیح، برداشتن یک قدم با صد نفر را بهتر از برداشتن صد قدم یک نفره توصیف و خاطرنشان کرد: در کار های تشکیلاتی باید تفکر تیمی داشته باشیم و همین دیدگاه در بین ۷۲ تن از یاران امام حسین(ع) وجود داشت که تا پای شهادت در کنار هم بودند که بعد زمان را در نوردیدند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: اگر دل‌ها به همدلی نرسد، فکر ها نیز به هم فکری بدل نمی‌شود؛ زیرا اراده ها است که منجر به همکاری می‌شود. دانش در مجموعه آموزش و پرورش بعد اصلی است اما باید دانش برای مهارت زندگی دانش آموزان بیشتر تقویت شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی آموزش پرورش، ادامه داد: ۴۰۰ آیه قرآن به صورت منتخب آماده شده که خود سبک زندگی ما را تعیین می کند و هر فردی می تواند گفتمان قرآنی داشته باشد که از مقطع اول ابتدایی طبق برنامه مدون برای حفظ آیات در نظر گرفته شد.

هژبری تصریح کرد: جریانی پایدار است که همراه با موج باشد بنا بر این زمینه کارهای فرهنگی باید با ایجاد موج به جریان فرهنگی پایدار دست یافت زیرا با هیاهو به جایی نمی‌رسیم.

وی اذعان داشت: در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افراد تاثیر گذار بسیار وجود دارد و بدون شک انسان‌ها تا تاثیر گذار نباشند نمی توانند افراد دیگر را مورد تاثر قرار دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، یاد آور شد: با سعی و تلاش می‌توان به اهداف دست یافت زیرا عصر حاضر به مراتب کارها سخت تر از هر زمان دیگری است؛ بنابراین با اتصال به ولایت فقیه و انجام کارها به صورت صحیح باید تولید محتوی کرد تا برنامه های دشمنان را خنثی کرد.

وی ادامه داد: تشکل‌های دانش‌آموزی برای جذب همه سلایق در مدارس هستند و هرکدام یک زاویه وجودی انسان را با هدفی مشخص و واحد در بر گیرد که همگی به سعادت دانش‍آموزان می‌انجامد.

هژبری در خاتمه گفت: برنامه تحت عنوان یادآوران معروف که با هدف امر به معروف در بین دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همکاری تمام تشکل‌ها به هدف‌های بلند مدت دست یابند و از دیگر برنامه‌ها در نظر گرفتن روزی به عنوان بزرگداشت مقام دانش آموز است که جای خالی آن در فضای آموزش و پرورش احساس می‌شد.

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۴:۲۸
کد خبر : 12567
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »