شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تنور داغ داغ مصلحت سنجی مجمع تشخیص مصلحت نظام

danesheroz1 شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
تنور داغ داغ مصلحت سنجی مجمع تشخیص مصلحت نظام

دانش روز: روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام دست به انتشار خبری از هاشمی با عنوان «گفتگوی منتشر نشده هاشمی درباره سوریه» زد که با استقبال سایت های مخالف رو برو شد

به گزارش دانش روز، در پی اظهارات عجیب آقای هاشمی رفسنجانی درباره سوریه و در تایید ادعای آمریکا و رژیم صهیونیستی در بحث استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی برعلیه مردم ، با انتشار فیلم و صوت سخنانش ،موجی از اعتراضات افکار عمومی علیه او راه افتاد. تا جائیکه که سخنگوی وزارت امور خارجه مجبور شد این اظهارات را تحریف شده بخواند و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام که نتوانست این سخنان را تکذیب کند خواستار حذف فایل ها از سایت خبری بلاغ شد.

از آنجائیکه روابط عمومی مجمع هنوز پاسخی به افکار عمومی درقبال مواضع ضد منافع ملی و مصالح نظام آقای هاشمی نداد ،در یک اقدامی تازه دست به انتشار خبری از هاشمی با عنوان «گفتگوی منتشر نشده هاشمی درباره سوریه» زد که با استقبال سایت های مخالف نظام روبرو شد.

سایت العربیه وابسته به جریان وهابی آل سعود با این تیتر «هاشمی رفسنجانی: شانس بقای حکومت علوی های سوریه بسیار کم است» به انتشار این خبر پرداخت و نوشت:در حالیکه موجی از حملات تند محافظه کاران و اصولگرایان در ایران علیه اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی در روزهای گذشته درباره سوریه به راه افتاده و همچنان ادامه دارد، سایت رسمی هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه ۰۳-۰۹-۲۰۱۳ مصاحبه منتشر نشده ای از وی را انتشار داد که در آن گفته است “کشتار مردم در سوریه وضع آینده آن کشور را سخت تر می کند.”

العربیه با نوشتن بخشی از این گفتگوی باصطلاح منتشر نشده،ادامه داد: هاشمی رفسنجانی در این دیدار شانس بقای رژیم اسد را بسیار کم دانسته و گفته است: “مساله سوریه هم یکی از نگرانی‌هایی است که من خودم شخصاً دارم. آینده سوریه بر عراق چه تاثیری خواهد داشت.

تا این حکومت‌های علوی در آنجا بود زمینه مساعدتر بود. ظاهراً هم شانس بقای بسیار کمی هست. من نمی‌دانم شما اوضاع را چگونه می‌بینید.”

با مراجع به پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی دیده می شود که این خبر از خروجی سایت برداشته شد.

اما آنچه قابل تامل تر است خبری دیگر با همین مضمون در سایت هاشمی رفسنجانی با تیتر«سخنان منتشر نشده هاشمی درباره سوریه» منتشر شد.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا خبر «گفتگوی منتشر نشده هاشمی درباره سوریه» با خبر« سخنان منتشر نشده هاشمی درباره سوریه» فرق داشت که سایت هاشمی ، آن خبر را حذف کرده و بجای آن سخنان منتشر نشده هاشمی درباره سوریه رامنتشر کرد؟!

گفتنی است این روزها تنور مصلحت سنجی روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام آنچنان داغ است که دچار یک دستپاچگی شده و هر خبری که آقای هاشمی بر آن مصر است را بدون در نظر گرفتن شخص آقای هاشمی یا حذف یا سانسور می کند که با این وجود یا آقای هاشمی باید تغییراتی در روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت بدهد یا روابط عمومی باید سخنان هاشمی را از قبل برای او دیکته کند تا غیر از آنچه روابط عمومی مجمع مد نظر دارد، نباشد.

منبع:دانا

چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
کد خبر : 57404
بازدیدها: 165

پاسخی بگذارید »