چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تمهیدات اورژانس در روز طبیعت اعلام شد

danesheroz1 فروردین ۱۲, ۱۳۹۳ ۰
تمهیدات اورژانس در روز طبیعت اعلام شد

دانش روز: مدیر روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت از تمهیدات اورژانس برای روز طبیعت (۱۳ فروردین) خبر داد.

به گزارش دانش روز، آرزو دهقانی اعلام کرد: در راستای ادامه طرح امداد نوروزی و خدمات رسانی پزشکی اورژانس ۱۱۵ و بیمارستانی به مسافران نوروزی، تمهیداتی برای افزایش امنیت خاطر هموطنانمان و کاهش خطرات و صدمات ناشی از حوادث و همچنین لزوم امداد رسانی و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی و تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات درمانی در روز ۱۳ فروردین برنامه ریزی شده است.

دهقانی گفت: در ۱۳ فروردین سال ۹۲ بیش از ۱۱ هزار و ۶۱۷ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در سراسر کشور انجام شده است. در آن روز ۲ هزار و ۲۹۷ ماموریت ترافیکی و ۹ هزار و ۳۲۰ ماموریت غیرترافیکی توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ صورت پذیرفت.

مدیر روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت ادامه داد: براین اساس، برای خدمت رسانی به هموطنانمان، ۲ هزار و ۸۶ پایگاه‌های اورژانس کشور ( ۸۱۰ پایگاه شهری و ۱۲۷۶ پایگاه جاده ای) و ۲۱۳ ایستگاه سلامت با حضور تکنسین‌های زبده اورژانس ۱۱۵ در آماده باش هستند.

وی افزود: همچنین، جهت امداد رسانی سریعتر علاوه بر آماده باش کامل امداد هوایی ( ۵ فروند بالگرد امدادی) و امداد موتوری (۵۲ دستگاه موتورلانس) اورژانس ۱۱۵، تیم‌های امدادی از ساعت ۸ صبح لغایت ۸ عصر در تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و جنگل‌ها مستقر خواهند بود.

دهقانی بیان کرد: تمامی اورژانس‌های بیمارستان‌های سراسر کشور جهت ارائه خدمات پزشکی مناسب به هموطنان طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و دستورالعمل ارسالی در آماده باش کامل خواهند بود.

مدیر روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت ادامه داد: از هموطنان تقاضا می‌شود با توجه به ترافیک سنگین در ورودی و خروجی شهرها در صبح و عصر روز ۱۳ فروردین ماه، با حفظ آرامش رانندگی کنند و همکاری بیشتر و بهتری با اورژانس داشته باشند. مسیر خودروی امدادی (آمبولانس) را باز نگاه دارند و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند.

به نقل از برنا دهقانی خاطرنشان کرد: افراد در صورت نیاز به خدمات فوریت‌های پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند و در صورت تماس با شماره ۱۱۵، برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه کنند و از ازدحام در محل حادثه بپرهیزند.

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۳
کد خبر : 103262
بازدیدها: 254

پاسخی بگذارید »