سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تمسخر افراد چاق موجب اضافه وزن می‌شود

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
تمسخر افراد چاق موجب اضافه وزن می‌شود

دانش روز: محققان آمریکایی با تأکید بر اینکه تبعیض نسبت به افراد چاق موجب چاقتر شدن آنها می شود اظهار داشتند که افرادی که تصور می کنند به سخره گرفتن افراد چاق برای کاهش وزن آنها موثر است در اشتباه هستند

به گزارش دانش روز، آنجلینا سوتین روانشناس کالج ایالتی پزشکی در فلوریدا و یکی از همکارانش به تحلیل داده های ۶ هزار مرد و زن ۵۰ سال به بالا پرداخته و از آنها پرسیدند که چند وقت به چند وقت در زندگی روزمره خود انواع مختلف تبعیض را تجربه می کنند.

نمونه این تبعیض ها از عدم نزاکت تا عدم ارائه خدمات در رستوران و یا عدم گرفتن ترفیع شغلی متنوع بود.

محققان همچنین از این افراد پرسیدند که آیا درباره علت این تبعیض ها اطلاع دارند یا این که این تبعیض ها را در نتیجه نژاد، سن، وزن و یا جنس می دانند؟

این تحقیقات چهار سال بعد نیز دنبال شد و طی آن همان پرسشها با تغییرات وزنی افراد ثبت شد.

ساتین یادآور شد: مردم اغلب متوجه می شوند که به علت داشتن وزن بالای خود مورد تبعیض قرار گرفته اند. این تمسخر و تبعیض موجب می شود که قربانی تبعیض انگیزه ای برای کم کردن وزن خود داشته باشد اما نتیجه این تحقیقات نشان می دهد که موضوع همواره برعکس است و این افراد به جای کاهش وزن دچار افزایش وزن می شوند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد افرادی که دارای اضافه وزن هستند و براساس وزن خود دچار تبعیض می شوند طی چهار سال دوبرابر چاق می شوند. اما این میزان در افرادی که به این تجارب توجه نمی کنند تغییر چندانی نخواهد داشت.

نتایج این تحقیقات در آخرین شماره مجله آنلاین PLoS One منتشر شده است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۷
کد خبر : 44677
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »