دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس‌جمهور در مراسم افتتاح 680 پروژه آموزشی:

تمرکز بر آموزش و پرورش به تنهایی آینده کشور را تضمین می‌کند/ تحول درنظام آموزش برنامه‌ای ملی است

danesheroz بهمن ۱۳, ۱۳۹۱ ۰

رییس جمهور با اشاره به اینکه هدف اصلی انسان رسیدن به کمال است، گفت: اگر همه کارها را رها کرده و تنها به آموزش و پرورش به صورت صحیح رسیدگی شود آینده این کشور تضمین می شود

محمود احمدی نژاد روز جمعه در مراسم افتتاح ۶۸۰ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی ضمن تبریک ایام دهه فجر، اظهار کرد: امروز همه جا سخن از ساختن و پیشرفت و تلاش برای برپایی حیات طیبه درمیان است زیرا انسان خلق شده تا به بزرگترین کرامات و جایگاه رفیع حیات طیبه دست یابد.
وی ادامه داد: حیات طیبه در دل و اندیشه انسانهاست؛ اگر انسان ها اصلاح شوند شرایط بیرونی جامعه نیز اصلاح می شود و آنچه بیرون شاهد آن هستیم نتیجه و عمل مردم بوده که با تغییر در نیت انسان ها تغییر خواهد یافت.
رییس جمهور تحول در نظام آموزش و پرورش را برنامه ای ملی و بنیادی دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم در جامعه پیرامون موثر بوده و جایگاه شایسته ای داشته باشیم باید تعیین کنیم انسان چگونه باید بشود و باز کردن مسیر این مسأله بر عهده آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به اینکه به چهار چیز در حوزه آموزش و پرورش باید توجه شود، گفت: اولین مسأله احترام است آن گونه که خدای متعال انسان را محترم آفریده و نقلش از معصوم به آبروی انسان همطراز آبروی کعبه است.
احمدی نژاد یادآور شد: در آموزش و پرورش باید به یک جوان و یک دانش آموز شخصیت و احترام داده شود به طوری که کرامت انسانی وی اجازه حرکت به سوی کارهای زشت را ندهد. اگر کسی در درون خود احساس عزت و کرامت نکند پیشرفتی به دست نخواهد آورد.
وی اظهار کرد: اگر کسی در فضای اجتماعی تحقیر شد دیگر به هنجارهای آن جامعه پایبند نخواهد بود و این عاملی می شود برای ایجاد ضد هنجارها و پایمال کردن حقوق شهروندان دیگر.
رییس جمهور عامل دومی که باید از سوی آموزش و پرورش پیگیری شود را علم آموزی دانست و افزود: همه این عالم ظلمات است و نیاز به چراغ دارد، انسان منهای علم مانند سنگ، چوب و سایر موجودات است؛ بنابراین آموزش و پرورش با فراهم ساختن شرایط علم اندوزی می تواند شرایط را برای فتح قله های علم توسط فرزندان این جامعه فراهم کند.
احمدی نژاد عامل سوم را ایمان دانست و تصریح کرد: ایمان به انسان هویت می دهد و انسان بدون ایمان همانند چهارپایان بلکه پایین تر از آن است.
وی افزود: فضای آموزش و پرورش باید کانون ایمان ناب باشد نه پوسته ظاهری که برخی تلاش می کنند آن را به انسان امروزی قالب کنند. باید حقیقت ایمان و کمال انسان برای فرزندان این آب و خاک مطرح شود.
احمدی نژاد عامل چهارم را عشق دانست و تأکید کرد: انسانی که دلش از عشق خالی باشد مانند «دد و دیو» است؛ انسان منهای محبت معنا ندارد زیرا خداوند انسان را براساس عشق و رحمت خود خلق کرده است.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال مسجدی داریم که با عشق ساخته شده و اگرچه وضعیت ظاهری خوبی ندارد اما کسی که در آنجا حضور می یابد رابطه قوی با خدا برقرار می کند و مساجدی داریم که از نوع ظاهری بسیار زیبا ساخته شده است اما تنها زیورآلات دنیا و عشق و محبتی در ساخت آ ن به کار نرفته است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز بی نام و نشان فعالیت می کنند، اظهار کرد: این نشان دهنده عشق و محبت در ساخت مدارس است و اگرچه جنس آنها از سنگ و آهن طراحی شده اما این محبت را به فرزندان این جامعه منتقل می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این دنیای پر سرو صدا که از هر موی دجالان یکصدا منتشر می شود باید همه مردم و رسانه ها دست به دست هم دهند تا ملت ایران از زنجیر شیاطین عبور کنند.
رییس جمهور تأکید کرد: در همین حوزه آموزش و پرورش اگر همه کارها را رها کنیم و تنها به این مقوله بپردازید آینده روشنی را برای کشور رقم خواهید زد.
وی در پایان با اشاره به اینکه همه شیاطین بسیج شده اند تا در برابر ملت ایران قرار بگیرند، گفت: اگر یک ملت از چنگال شیاطین رها شود همه مردم و ملت های دیگر نیز به دنبال آن حرکت خواهند کرد به همین دلیل شیاطین خارجی و بعضا داخلی تلاش می کنند تا در برابر حرکت ملت ایران مشکل آفرینی کنند، اما به لطف خدا در همین فجر ۳۴ انشاء الله طلیعه یک اتفاق بزرگ در کشور پایه گذاری می شود.

جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 5629
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »