پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تمدید مهلت شرکت در نخستین جایزه کتاب سال غزل

danesheroz1 مرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
تمدید مهلت شرکت در نخستین جایزه کتاب سال غزل

دانش روز: مهلت شرکت در نخستین دوره جایزه کتاب سال «غزل» تا روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه جاری اعلام شد

به گزارش دانش روز، دبیرخانه جایزه کتاب سال «غزل» با اعلام تمدید مهلت شرکت در نخستین دوره این جایزه که پیشتر، پایان تیرماه اعلام شده بود، همچنین از شرکت‌کنندگانی که به هر دلیل آثار ارسالی‌شان با شرایط شرکت در جایزه مطابقت صددرصدی نداشته است، دعوت کرده تا در مهلت تعیین‌شده، نسبت به برطرف کردن نقص‌های موجود اقدام کنند، تا شرکت آنان در این دوره از جایزه مقدور باشد.

شورای سیاستگذاری جایزه غزل متشکل از حامد ابراهیم‌پور، علیرضا بهرامی، هادی خورشاهیان و محمدرضا شالبافان، شرایط شرکت در این دوره از جایزه را اینگونه اعلام کرده است: کتاب در سال ۱۳۹۰ یا ۱۳۹۱ منتشر و در شناسنامه‌ی کتاب ذکر شده باشد، کتاب چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد و برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

تبصره: کتابی مجموعه غزل محسوب می‌شود که دست‌کم ۷۰ درصد صفحه‌های آن را شعرهایی در قالب غزل تشکیل داده باشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش باید ۶ نسخه از اثر خود را تا ۱۶ مردادماه ۱۳۹۲ به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۳۳۵ – ۱۳۱۸۵، دبیرخانه جایزه غزل بفرستند.

همچنین در بخش مجموعه منتشرنشده نیز که برای کشف استعدادهای شعری یا تشویق شاعران به چاپ مجموعه غزل برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که تاکنون مجموعه غزل منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر: – تنها – از طریق نشانی پست الکترونیکی می‌توانند بفرستند: jayzeh.ghazal@gmail.com

شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) مجموعه غزل منتشر کرده یا برای انتشار به ناشری سپرده باشند. انتشار کتاب یا مجموعه شعر در قالب‌های دیگر، برای شرکت در این بخش مانعی محسوب نمی‌شود. مجموعه‌ی شعرها باید به زبان فارسی باشد‌، تعداد غزل‌ها باید دست‌کم ۳۰ عدد باشد یا دست‌کم ۶۴ صفحه یک کتاب را شامل شود، آثار باید در فرمت ویندوز ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۷ باشد. از فرستادن اثر در قالب پی دی اف یا پرینت جدا خودداری شود که در این صورت، در چرخه داوری آثار قرار نخواهد گرفت.

حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور آزاد است. در این بخش نیز علاقه‌مندان تا ۱۶ مردادماه ۱۳۹۲ فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند. گزیده‌ای از آثار برگزیدگان این بخش، با حمایت دبیرخانه جایزه‌ی غزل در قالب یک مجموعه‌ی غزل منتشر خواهد شد.

نخستین دوره جایزه‌ی کتاب سال غزل با دبیری حامد ابراهیم‌پور برگزار می‌شود و دبیرخانه این جایزه‌ همچنین اعلام کرده که هر سال همزمان با آیین پایانی این جایزه ادبی، از یکی از غزل‌سرایان معاصر – درگذشته یا در قید حیات – که در سیر تکوینی غزل معاصر نقش بسزایی داشته‌، با برگزاری مراسمی تجلیل می‌کند.

نام نامزدهای نهایی جایزه اول مهرماه سال‌روز تولد حسین منزوی غزلسرای فقید نام برگزیدگان هم ۲۰ مهرماه، روز بزرگداشت حافظ، اعلام می‌شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۵
کد خبر : 44414
بازدیدها: 140

پاسخی بگذارید »