دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون وزیر آموزش و پرورش

تمدید مهلت زمان ثبت‌نام آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

danesheroz اسفند ۲۱, ۱۳۹۱ ۰
تمدید مهلت زمان ثبت‌نام آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از تمدید مهلت زمان ثبت نام آزمون های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا پایان وقت اداری ۲۸ اسفندماه جاری خبر داد

مهری سویزی  با اشاره به آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اظهار کرد: مهلت ثبت نام جهت شرکت دانش آموزان و داوطلبین در آزمون های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی از ۵ تا ۲۳ اسفندماه اعلام شده بود که این زمان تا پایان وقت اداری ۲۸ اسفندماه تمدید شد.

 

‌وی ادامه داد: آزمون مذکور در دو حوزه سمپاد و نمونه دولتی برای ورود به پایه های اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان به صورت یکپارچه در اردیبهشت ماه سال ۹۲ برگزار خواهد شد.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود: محتوای سوالات آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، به طور ۱۰۰ درصد از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد و دارا بودن حداقل معدل کل ۱۹ و ۱۶ در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

 

سویزی اضافه کرد: ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در مدارسی که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده است، عنوان ارزشیابی «خیلی خوب» معادل معدل ۱۹ و برای مدارس نمونه دولتی عنوان ارزشیابی «خوب» معادل معدل ۱۶ تعیین شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: محتوای سوالات آزمون ورودی دوره متوسطه نیز به صورت ۱۰۰ درصد از محتوای کتابهای درسی پایه سوم راهنمایی خواهد بود و دارا بودن حداقل معدل کل ۱۹ و ۱۵ درسال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

 

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تصریح کرد: حداقل معدل ۱۹ شرط شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان است، اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی به میزان ۲۰ درصد معدل پایه های پنجم ابتدایی و دوم راهنمایی در نمره آزمون موثر خواهد بود.

 

سویزی در پایان گفت: آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۹۲ و آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس در روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۹۲ راس ساعت ۹ صبح بصورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۸
کد خبر : 9487
بازدیدها: 342

پاسخی بگذارید »